HomeImprezy outdoor

Outdoor w wydaniu ekstremalnym na European Outdoor Film Tour

W kilkudziesięciu europejskich miastach można śledzić filmy w ramach European Outdoor Film Tour. Przy okazji pokazów zorganizowany jest też konkurs, w którym można wygrać kurs tworzenia filmów outdoorowych pod okiem najlepszych specjalistów.

European Outdoor Film Tour (E.O.F.T) to okazja, aby podczas ponad dwugodzinnego pokazu przekonać się, że pasja i ból często idą w parze, bez względu na to czy mowa o wspinaczce, narciarstwie, alpinizmie czy kolarstwie górskim.

Tegoroczny program obejmuje filmy dotyczące większości outdoorowych dyscyplin, od boulderingu, przez himalaizm, kajakarstwo, slackline, po freeride. Bohaterami filmów są często wybitne osobowości świata outdooru.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=M7pY0Opyyi8]

W programie:

 • A Female Tale – jeśli chodzi o bouldering, bardzo trudno jest pokonać Annę Stöhr i Juliane Wurm. Jednak kiedy po raz pierwszy spróbowały wspinania w rysach na Castleton Tower, okazało się, że z pewnością mogą się nauczyć jeszcze wielu sztuczek od Lynn Hill, mistrzyni w tej dyscyplinie.
 • Baffin Babes – Baffin Babes przez 80 dni pokonują 1200 km na nartach przez lodowe pustynie arktyczne i są żywym dowodem na to, że kobiety trudno złamać. Strona internetowa Baffin Babes: www.baffinbabes.com.
 • Dark Side of the Lens – fotograf i kamerzysta Mickey Smith prowadzi nas pomiędzy fale i wodę, abyśmy mogli wiedzieć świat jego oczami.
 • The Majestic Plastic Bag – towarzyszymy plastikowej torbie w wędrówce po miejskiej dżungli aż do miejsca, do którego zmierza: wielkiego, kłębiącego się wysypiska śmieci w wodach Pacyfiku.
[video:http://www.youtube.com/watch?v=GLgh9h2ePYw]
 • Cold – Simone Moro, Denis Urubko i Cory Richards jako pierwsi zdobywają zimą Gasherbrum II. W powrotnej drodze zaskakuje ich lawina.
 • Life Cycles – koło uważane jest za największy wynalazek ludzkości – Life Cycles to imponujący hołd dla ruchu oraz niezwykle estetyczne zdjęcia.
 • Kadoma – rzeka Lukuga w sercu Kongo jest jedną z najbardziej niebezpiecznych rzek na świecie. Hendri Coetzee, Chris Korbulic i Ben Stookesbury chcą jako pierwsi pokonać ją kajakiem. Jest to dramatyczna decyzja.
 • This Must Be The One – oglądając ten film widz przekona się, czy jest wolny od lęku wysokości: taniec na linie między szczytami masywu Mont Blanc i wieżowcami w Paryżu.
 • Being There – jazda w puchu z widokiem na morze: takie rzeczy tylko w Norwegii i na Lofotach – niesamowite doświadczenie dla najlepszych freeskiersów na świecie.
[video:http://www.youtube.com/watch?v=6xGtTSg_fz8]
 • The Art of Flight – Travice Rice może latać bez skrzydeł, wszystko czego potrzebuje to deska snowboardowa. Na E.O.F.T. zostanie pokazany premierowy fragment filmu dotyczący szalonych zjazdów w górach Alaski.
[video:http://www.youtube.com/watch?v=kh29_SERH0Y]

Pokazy będą trwały do połowy grudnia. Niestety do Polski przegląd nie zawita, za to w Niemczech wciąż jeszcze trwają projekcje. Więcej informacji o E.O.F.T. i trailery filmów znajdują się na stronie: www.eoft.eu.

E.O.F.T. Outdoor Film School

Samo oglądanie filmów to jednak nie wszystko. W ramach European Outdoor Film Tour można też nauczyć się tworzyć filmy outdoorowe. Celem E.O.F.T. jest wymiona doświadczeń – E.O.F.T. Outdoor Film School odbędzie się w ramach GORE-TEX® Tour Experience.

Cztery osoby będą miały niepowtarzalną szansę uczyć się od najlepszych, do których należą:

 • Jochen Schmoll – reżyser filmów dokumentalnych z Ludwigsburga, stworzył już wiele outdoorowych produkcji i ma niewątpliwe doświadczenie, żeby uczuć innych;
 • Matthias Thönnissen – dyrektor i redaktor wielu filmów E.O.F.T. zdradzi z pewnością wiele szczegółów dotyczących tworzenia i obróbki zdjęć filmowych;
 • Joachim Hellinger – producent filmowy, będzie wspierać zwycięzców GORE-TEX® Experience Tour zarówno słowami i czynami. Współzałożyciel E.O.F.T. ma swoją własną firmę producencką i pracuje jako dyrektor reklamy zewnętrznej.

Na złożenie aplikacji do konkursu jest jeszcze ponad miesiąc (do 30 listopada). W tym celu należy przez aplikację na Facebooku wysłać krótki filmik. Potem liczą się głosy… Szkolenie dla zwycięzców będzie przeprowadzone w kwietniu 2012 roku. Organizatorzy zaznaczają, że to nie będzie kurs dla początkujących. Warto mieć już jakieś doświadczenie. Koszty podróży na kurs i noclegi będą zwrócone uczestnikom.

Więcej informacji o E.O.F.T. Outdoor Film School na stronie Gore-Tex.

Źródło: E.O.F.T., GORE-TEX

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0