HomeImprezy outdoor

Polartec® Challenge 2012 – program grantowy dla podróżników

Polartec® Challenge to coroczny, międzynarodowy program grantowy, do którego mogą zgłaszać się wszyscy planujący wyprawy – pojedynczo lub w grupach – i szukający finansowego wsparcia.

W ciągu ostatnich 20 lat, Polartec® pomógł zrealizować setki nietuzinkowych ekspedycji. Termin nadsyłania aplikacji do programu Polartec® Challenge 2012 mija 31 grudnia br.

Od 1991 roku Polartec® wspiera najlepszych sportowców i podróżników z całego świata – mówi Nate Simmons, Globalny Dyrektor Marketingu Polartec®. – Marka tworzy zaawansowane technologicznie dzianiny, z których łatwo skomponować można 3-warstwowy system ubioru, zapewniający użytkownikom komfort w każdych warunkach pogodowych. Poza wsparciem finansowym, zwycięzcy programu otrzymują od Polartec® również odzież – jesteśmy dumni, że będą mogli ją przetestować podczas swoich wypraw.

Fundatorzy Polartec® Challenge chcą wspierać podróżników, którzy szanują środowisko i kultury lokalne, tak by stali się godnymi wzorcami dla entuzjastów wypraw na całym świecie.

Nadesłane aplikacje będą oceniane pod kątem zaangażowania uczestnika, wizji projektu czy aspektu edukacyjnego. Polartec® Challenge nie jest grantem dla projektów opartych na samej rywalizacji, ani powstających jedynie dla zdobycia funduszy.

Wśród zwycięzców poprzedniej edycji Polartec® Challenge znalazły się m.in. Kate Harris i Melisa Yule, które badały regionalne inicjatywy ochrony środowiska podczas swojej rocznej wyprawy rowerowej z Europy do Azji (Silk Road), a także Jon Turk i Erik Boomer, którzy dokonali pierwszego okrążenia wyspy Ellesmere (kajakami, saniami i na nartach), o którym mówi się, że była to jedna z ostatnich najwspanialszych wypraw w rejonie Arktyki. 

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Aplikacje należy składać tutaj: http://www.polartec.com/polartec-challenge/default.aspx

 Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0