HomeImprezy outdoor

Ruszyły zapisy na Fjallraven Classic 2012

Można się już zapisywać na przyszłoroczny trekking po malowniczej Laponii – Fjallraven Classic 2012. Lista startowa zostanie zamknięta za sześć tygodni.

Fjallraven Classic odbędzie się w dniach 10-17 sierpnia 2012 roku. W trekkingu może wziąć udział maksymalnie 2 tysiące osób, które zostaną podzielone na osiem grup. Start odbędzie się w dniach od 10 do 12 sierpnia.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=ncNdu59u8cQ&feature=channel_video_title]

W ubiegłym roku w kilkudniowym trekkingu po szwedzkich górach brało udział siedemnaście osób z Polski: dwóch dziennikarzy, ośmiu właścicieli i kierowników sklepów oraz siedmiu zawodników startujących indywidualnie. Relację można przeczytać tutaj.

W 2010 roku we Fjallraven Classic brało udział trzech dziennikarzy z Polski, w tym także przedstawiciel 4outdoor.pl. Relacja z trekkingu znajduje się tutaj.

Żeby stawić się na Fjallarven Classic z Polski najlepiej polecieć do Sztokholmu, a stamtąd do Kiruny. Pod lotniskiem dla zarejestrowanych trekkerów podstawione są już autobusy, które zawiozą nas prosto do Nikkaluokta.

Fjallraven Classic 2010. Trekkerzy na tle jeziora Alesjaure (fot. Aneta Żukowska)Fjallraven Classic 2010. Trekkerzy na tle jeziora Alesjaure (fot. Aneta Żukowska)

Koszt udziału we Fjallraven Classic to 1800 koron, młodzież (od 12 do 16 lat) płaci 1100 koron, a dzieci (poniżej 12 lat) 400. W ramach tej opłaty mamy m.in. zagwarantowaną opiekę, mapę, transport z i na lotnisko, butle z gazem oraz żywność liofilizowaną. Przed samym startem w Kirunie możemy jeszcze kupić ubrania marki Fjallraven, dodatkową żywność na drogę i niezbędne przedmioty podczas trekkingu.

Wybierając się Fjallraven Classic trzeba liczyć się ze wszystkimi zjawiskami atmosferycznymi – od ulewnych deszczy, przez silne wiatry, upał, po opady śniegu.

Lista osób biorących udział w kolejnej edycji zostaje zamknięta na koniec roku poprzedzającego. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są w języku angielskim na stronie Fjallraven.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0