HomeRynek outdoor

Bakosport dystrybutorem marki Darn Tough

Firma Bakosport rozpoczyna dystrybucję amerykańskiej marki Darn Tough, producenta skarpet od ponad trzydziestu lat.

Ostre zimy i wilgotne lata nauczyły projektantów tego producenta, że nie należy tworzyć wszystkich skarpet jednakowo. Dlatego Darn Tough specjalizuje się w produkcji skarpet nie tylko uwzględniających dany klimat, ale również głęboko wyspecjalizowanych dla różnych dziedzin sportu.

Doświadczenie, niezwykle wysoka jakość przędzy oraz miejsce produkcji (USA) dają gwarancję udanego produktu, dlatego skarpety Darn Tugh objęte są dożywotnią gwarancją.

Jako producent Darn Tough Vermont to również wyjątkowa firma. W dobie outsourcingu i korporacyjnych przejęć, nadal pozostaje rodzinna firmą, prowadzoną nieprzerwanie od 1978 roku w Vermont.

W produkcji skarpet nie uznaje kompromisów i tanich rozwiązań – jej serie skarpet do turystyki, biegania i rowerów, narciarstwa oraz miejska, wykonywane są w najwyższą starannością, w 99% oparte na wykorzystywaniu wełny merynosów. Jedynie kilka letnich modeli skarpet w swoim składzie zawiera Coolmax. Dlaczego wełna? Po pierwsze jej jakość, pozyskiwana jest z najlepszych stad hodowanych w Australii i Nowej Zelandii, po drugie właściwości, po trzecie ekologia.


Opis serii, modeli i technologii marki Darn Tough znajduje się na stronie Bakosport.

Źródło: Bakosport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0