HomeImprezy outdoor

South East Asia Expedition 2012

Przygotowania do South East Asia Expedition 2012 trwają. Dwie rzeczy są pewne – data wylotu i przylotu do Polski. To, co będzie się działo w trakcie, może być wynikiem naszej ciekawości i spontaniczności.

Z warszawskiego Okęcia 6 stycznia o 15:20 odlatujemy samolotem do Kijowa, gdzie przesiadamy się i lecimy już prosto do Pekinu. Spędzimy w stolicy kilka dni, w czasie których będziemy chcieli przynajmniej w małej części poznać to ogromne miasto.

Następnie pociągiem udamy się do Szanghaju. Kolejnym naszym celem jest Nanjing – miasto z tradycją, noszącym ślady historii – było dwukrotnie stolicą całych Chin. Następnie Guilin – urzekające i spokojne. Do Yangshuo dostaniemy się drogą wodną, ponieważ z Guilin bardzo popularną trasą wycieczkową są spływy rzeką Li.

Nasz następny przystanek – Nanning, to już ostatni w Chinach. Jest to nasza baza wypadowa do Wietnamu, który zaczniemy zwiedzać od Hanoi. Tutaj przez kilka dni będziemy pomagać organizacji charytatywnej w przygotowaniach obchodów święta nowego roku dla dzieci.

Później kolejno Hue, Danang, aż dojedziemy do Sajgonu, skąd udamy się prosto do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Następnie zobaczymy najpopularniejszą i największą świątynię w Kambodży – Angkor Wat. Potem przywita nas Laos. Poznamy takie miasta jak Don, Pakxong, stolicę Vientiane, Ban Khoung Khan i Luang Prabang.

Ponownie przekroczymy granicę chińską, ponieważ stąd odlatuje nasz samolot do Polski. O 7:40 musimy stawić się na lotnisku w Kunming. Mamy nadzieję że zdążymy na czas i samolot do Warszawy odleci z nami na pokładzie.

To wszystko już za dwa miesiące. Na razie zostajemy w Polsce i tylko oddajemy się marzeniom o bliskiej „podróżniczej” przyszłości. Nasza siedmioosobowa grupa ma w końcu do przemierzenia ponad 5000 kilometrów, podczas którym małymi kroczkami będziemy na własną rękę poznawać to, o czym dotychczas czytaliśmy tylko w magazynach podróżniczych i przewodnikach.

Odmienna kultura, ludzie, religia, różnorodność – dla nas to już nie tylko slogany zachęcające do podróżowania. Z początkiem przyszłego roku będzie to dla nas niezwykłą rzeczywistością. Wyprawa odbędzie się w składzie: Bartłomiej Wower, Marek Witor, Jakub Musiał, Agata Pietrala, Żaneta Gremlowska, Alicja Pałczyńska, Magdalena Wojtas.

Agata Pietrala

South East Asia Expedition 2012

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    przecież to zwykła wycieczka. przecież to zwykła wycieczka krajoznawcza a nie jakaś wyprawa – szanujmy się…