HomeNowości z rynku

Polartec: warstwy górą! Czyli jak dobrze ubrać się „na cebulkę”

Specjaliści w dziedzinie outdooru od lat zalecają noszenie trzech oddzielnych warstw odzieży. Taki system ubierania się ma zapewnić użytkownikom komfort podczas różnych rodzajów aktywności sportowej. Diabeł zwykle tkwi w szczegółach, należy więc zwrócić uwagę na materiały, z których uszyta jest każda z warstw.

Idea trzech warstw jest prosta: każda z nich spełnia inne zadanie, a prawidłowo dobrane stworzą system „termoregulacji” naszego ciała, który również ochroni nas przed wiatrem, deszczem czy śniegiem.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=LrEXIC1uGDk]

Obecnie na rynku odzieżowym dostępnych jest wiele modeli wykonanych z różnorodnych tkanin. Jednak aby móc skonstruować odpowiedni zestaw, trzeba całkiem nieźle znać się na materiałach. Rozwiązaniem tego problemu jest oferta Polartec – jedynego producenta zaawansowanych technologicznie dzianin, z których uznane światowe marki tworzą każdą z warstw odzieży.

  • Warstwa pierwsza – bielizna

Jest to jedna z najważniejszych warstw, ponieważ jej zadaniem jest utrzymywanie wilgoci z dala od skóry. Dlatego bawełnianym koszulkom mówimy: NIE. Bawełna nasiąka wilgocią, staje się ciężka i działa jak zimny kompres dla ciała, gwarantując użytkownikowi „efekt mokrych pleców”.

Odzież wykonana z dzianin Polartec® Power Dry® czy Polartec® Power Stretch® jest lekka, błyskawicznie odprowadza wilgoć z powierzchni skóry i szybko schnie. Polartec® Power Dry® ma dwukomponentową konstrukcję, w której zastosowano dwa rodzaje przędzy po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma „punkty dotykowe”, których zadaniem jest odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry, a na zewnętrznej pot rozprzestrzenia się i zostaje odparowany z powierzchni dzianiny.

Dzianina Polartec® Power Stretch® jest grubsza i składa się z dwóch warstw, a jej cechą szczególną jest niebywała elastyczność – rozciąga się na wszystkie strony. Jej zewnętrzna warstwa jest odporna na ścieranie i gładka, a wewnętrzna – to miękki i miły w dotyku meszek, umożliwiający odprowadzanie wilgoci. 

Koszulka z długim rękawem Better Than Naked, marki The North Face

The North Face, koszulka z długim rękawem Better Than NakedThe North Face, koszulka z długim rękawem Better Than Naked

Posiada wstawki z siateczki i zamek pod szyją.

Dzianina: Polartec® Power Dry®

Cena brutto: ok. 229 zł

Bluza Tober marki Ternua

Ta bluza występuje w męskiej i damskiej wersji (model Licuala). Ma wysoką stójkę i posiada dwie kieszenie boczne zapinane na zamek.

Ternua, bluza ToberTernua, bluza Tober

Dzianina: Polartec® Power Stretch® Pro

Cena brutto: ok. 469 zł 

  • Warstwa druga – izolacyjna

Jak sama nazwa wskazuje jej zadaniem jest utrzymanie optymalnej temperatury ciała oraz dalszy proces transportu wilgoci na zewnątrz ubrania. Dokładnie tak działa dzianina Polartec® Thermal Pro®.

Jest ona dostępna również z wykończeniem typu High Loft, które wygląda jak futro niedźwiedzia i zapewnia jeszcze lepsze właściwości termiczne, dzięki “uwięzieniu” ogrzanego przez ciało powietrza w wydłużonym włosiu dzianiny. Osiągnięto w ten sposób najwyższy współczynnik ciepła w stosunku do ciężaru dzianiny, spośród wszystkich materiałów produkowanych dotychczas przez Polartec®.

Zarówno Polartec® Thermal Pro® jak i Polartec® Thermal Pro® High Loft szybko schną i charakteryzują się miękkością w dotyku oraz bardzo wysoką kompresyjnością − o ponad 40% wyższą, niż w przypadku standardowych dzianin tego typu.

Bluza Quest marki Salomon

Jest dostępna w damskiej i męskiej wersji. Bluza posiada zintegrowany kaptur, płaskie szwy, otwory na kciuki, jedną kieszeń na piersi i dwie boczne zapinane na zamek.

Salomon, bluza QuestSalomon, bluza Quest

Dzianina: Polartec® Thermal Pro® High Loft z panelami wykonanymi z Polartec® Power Stretch®

Cena brutto: ok. 869 zł

Bluza Schneefeld marki Mammut

Ta bluza występuje również w wersji męskiej – model Eiswand. Bluzy są świetnie skrojone i dostępne w atrakcyjnej gamie kolorystycznej. Posiadają otwory na kciuki, obszycia kieszeni zostały wzmocnione taśmą Gorilla.

Mammut, bluza SchneefeldMammut, bluza Schneefeld

Dzianina: Polartec® Thermal Pro® High Efficiency z technologią Hardface

Cena brutto: ok. 799 zł

  • Warstwa trzecia – zewnętrzna

Spełnia funkcję ochronną, między innymi przed deszczem śniegiem czy wiatrem. Polartec oferuje całą gamę dzianin „zewnętrznych”, znajdziemy w niej zarówno softshelle jak i hardshelle.

Do grupy softshelli zaliczamy: Polartec® Windbloc®, Polartec® Power Shield®, Polartec® Power Shield® O2, Polartec® Power Shield® Pro, Polartec® Wind Pro®. Kategorię hardshell reprezentuje Polartec® NeoShell® – nowa, wodoodporna i oddychająca dzianina.

Kurtka Brethorn marki Alpinus

Jest dostępna w damskiej i męskiej wersji. Kurtka posiada krój typu FIT, laminowane szwy, zintegrowany kaptur, przedłużony tył, regulowane mankiety, kieszonkę na Ski pass oraz dwie boczne zapinane na zamek.

Alpinus, kurtka BrethornAlpinus, kurtka Brethorn

Dzianina: Polartec® Power Shield® Pro

Cena brutto: ok. 1199 zł

Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0