HomeNowości z rynku

Idzie zima – czas na trzywarstwowe skarpety marki Lorpen

Na narty i zimowe trekkingi marka Lorpen przedstawia rewolucyjne, trzywarstwowe skarpety, w których zastosowano PrimaLoft, wełnę merino i nylon: TPME i STM Medium.

  • Skarpeta TPME

Trzywarstwowa skarpeta przeznaczona do trekkingu w trudnym terenie jesienią i zimą. Techniczna budowa, czyli warstwowe ułożenie na przemian włókien Primaloft przy ciele, wełny merino w środku i nylonu na zewnątrz powoduje, że stopa jest sucha i zabezpieczona przed obtarciami. Primaloft i merino to najlepsze izolatory wśród dostępnych na rynku włókien co gwarantuje, że skarpeta będzie ciepła! 

Lorpen, skarpety TPMELorpen, skarpety TPME

Trzy warstwy w skarpetach z przędzy to rewolucja. Dwie warstwy przędzy syntetycznej i jedna warstwa naturalnej zdecydowanie poprawiają wydalanie wilgoci, dzięki czemu skóra swobodnie oddycha.

Nylonowe wzmocnienia na palcach, pięcie i goleniu zabezpieczają przed obtarciem i zwiększają wytrzymałość skarpety.

10% Lycry gwarantuje doskonałe dopasowanie do stopy.

Skład: 50% Primaloft, 25% Merino Wool, 15% Nylon, 10% Lycra

Rozmiary : S (35-38), M (39-42), L (43-46), XL (47-50)

  • STM Medium

Trzywarstwowa skarpeta narciarska – dwie warstwy przędzy syntetycznej i jedna warstwa naturalnej zdecydowanie poprawiają wydalanie wilgoci, dzięki czemu skóra swobodnie oddycha.

Lorpen, skarpety STM MediumLorpen, skarpety STM Medium

Połączenia dwóch izolatorów, technicznego Primaloftu i naturalnej, nie „gryzącej” wełny merino to gwarancja ciepła i oddychalności.

Nylonowe wzmocnienia na palcach, pięcie i goleniach zabezpieczają przed otarciem i zwiększają wytrzymałość skarpety.

Ciepła i nie gruba skarpeta zapewnia komfort zwłaszcza dla zaawansowanych narciarzy, którzy używają butów z termiczną wkładką. 10% Lycry zastosowanej we włóknie gwarantuje doskonałe dopasowanie do stopy.

Skład: 38% Primaloft, 37% Merino Wool, 15% Nylon, 10% Lycra

Rozmiary: S (35-38), M (39-42), L (43-46)

  • Trilayer® technology – skarpeta techniczna komfortowa jak nigdy wcześniej

3 techniczne warstwy:

1) warstwa wewnętrzna – hydrofobowy poliester

Odciąga pot od stopy, ale nie absorbuje wilgoci; stopa pozostaje sucha. W modelach na jesień/zimę zastosowano PrimaLoft®.

2) warstwa środkowa – naturalna i hydrofilna, chłonie wilgoć

Naturalne włókno pochłania pot i przesyła do szybkiego odparowania. W modelach na jesień/zimę zastosowano wełne z merynosów, która jest delikatna i ciepła.

3) warstwa zewnętrzna – nylon/poliamid

Nylon to super odporne i trwałe włókno. Sucha stopa redukuje ryzyko powstania otarć nawet w czasie wielogodzinnego wysiłku.

Trilayer® technology pomaga w regulacji temperatury redukując ryzyko przegrzania stopy. W materiale, który pozostaje suchy w kontakcie ze skórą minimalizuje się także środowisko dla rozwoju bakterii.

Źródło: Lorpen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0