HomeRynek outdoor

The North Face przekazuje 125 tys. dolarów w ramach funduszu Explore Fund

The North Face ogłosił, że rozdzielił środki w drugiej rundzie Explore Fund za rok 2011. Ponad 125 tys. dolarów w formie dotacji trafiło do 51 projektów, które mają wpływ na więcej niż 30 tys. dzieci w całych Stanach Zjednoczonych.

The North Face wprowadził Explorer Fund (www.explorefund.org) w 2010 i program od tamtej pory przekazał ponad pół miliona dolarów w formie dotacji dla organizacji, które zobowiązały się do zniesienia barier oddzielających młodzież od środowiska outdoorowego.

Niedawny spadek udziału w aktywnościach na świeżym powietrzu wyraźnie wpłynął na dzieci pochodzące z rodzin o niskich dochodach i młodzież miejską. The North Face oraz Explorer Fund przykładają dużą wagę do programów, które koncentrują się na udostępnieniu środowiska outdoorowego coraz szerszej publiczności. W tej edycji, 60% dotacji, w sumie 77 tys. dolarów, zostało przekazane organizacjom outdoorowym, ze szczególnym uwzględnieniem wzrostu różnorodności. 

Dzięki programowi Girls on Ice, nastoletnie dziewczęta zyskują zaufanie w ich własne umiejętności intelektualne i umiejętność krytycznego myślenia, a także uczą się technik wspinaczki, umiejętności przetrwania w głuszy i umiejętności przywódczych. Nasza darmowa nauka i wyprawy górskie pozwalają dziewczętom z różnych środowisk na spędzenie 11 dni na zwiedzaniu lodowców i alpejskich krajobrazów – mówi Marijke Habermann, dyrektor Girls on Ice i odbiorca grantu z Explorer Fund. – Fundusze otrzymane od The North Face pomogą Girls on Ice nie tylko zadzierzgnąć wśród dziewcząt przyjaźnie na całe dalsze ich życie, ale również pomogą wyedukować oddane i zaangażowane obrończynie wartości nauki w zrozumieniu krajobrazów Alaski.

 (fot. eu.thenorthface.com) (fot. eu.thenorthface.com)

W sezonie jesień/zima zostały przyznane fundusze dla organizacji, które starają się zapalić młodzież do silniejszego związku z outdoorem koncentrując się na: 

  • udostępnieniu rekreacji outdoorowej (70 tys. dolarów)
  • stworzeniu związku z naturą, owocującego wśród przyszłych liderów (37 tys. dolarów)
  • edukacji dla zdrowia osób i środowiska (18 tys. dolarów)

Więcej informacji, profile laureatów i najświeższe wiadomości o programie znajdują się na stronie: www.planetexplore.com/explorefund.

Wierzymy w wartość i znaczenie przyciągania młodzieży z różnych środowisk i zapewnienia im możliwości poznania środowiska outdoorowego – mówi Ann Krcik, dyrektor Outdoor Exploration w The North Face. – Wspieramy organizacje, które stwarzają szansą dla młodzieży, bo widziałam na własne oczy, jak te programy mogą zarażać pasją do outdooru i nauczyć młodzież jak wielkie znaczenie ma ochrony miejsc, w których cieszymy się z przebywania w outdoorze, tak aby mogły stanowić radość także dla przyszłych pokoleń.

Źródło: www.outdoorindustry.org

***

W ramach projektu zostały także nagrodzone dwie organizacje pozarządowe z Polski: Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia i Stowarzyszenie Rozwoju Nowej Wsi Ujskiej. Więcej na ten temat znajduje się tutaj

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0