HomeRynek outdoor

W środę Dzień Darmowej Dostawy w e-sklepach

Darmową dostawę zaoferuje jutro (30 listopada) ponad 1,8 tys. sklepów w Polsce. Wśród nich znajdują się także sklepy outdoorowe.

Do sklepów outdoorowych, które dołączyły do „Dnia Darmowej Dostawy” należą m.in.: e-horyzont.pl, climbshop.pl, TKsport.pl, polarsport.pl, e-biwak.pl, tuttu.pl, polstorsport.pl, activeshop24.com.pl, climbrock.pl, wspinanie.sklep.pl, outdoorzy.pl, dobrenamioty.pladventuresquad.pl, sherpa.pl, malyglobtroter.pl, plecakturysty.pl, pietros.pl, ja-nik.pl, sklep.guroholicy.pl, siulagrande.pl

Celem akcji jest zachęcenie klientów do robienia zakupów przez internet, co ma służyć rozwojowi e-handlu i zwiększeniu obrotów sklepów internetowych. Jak czytamy na stronie organizatorów DDD: Darmowa dostawa powinna skutecznie przemówić do osób, które nigdy nie zamawiały jeszcze produktów w internecie, a także dodatkowo zachęcić dotychczasowych e-klientów do złożenia nowych zamówień. Zaoszczędzony w ten sposób czas i pieniądze można zdecydowanie lepiej spożytkować zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

Akcja po raz pierwszy zaistniała w Polsce w ubiegłym roku, a jej inicjatorem jest Krzysztof Bartnik, redaktor naczelny branżowego serwisu eKomercyjnie.pl. Pomysł Dnia Darmowej Dostawy (DDD) jest inspirowany akcją Free Shipping Day, która jest organizowana w USA od 2008 roku.

Pomysł opiera się na tym, że klient nie ponosi żadnych opłat za dostawę, bez względu na to czy przesyłka będzie wysłana pocztą, czy kurierem. Nieistotny jest również sposób płacenia za produkt (pobranie czy przelew), jak i kwota zakupu. Ważne jest tylko żeby zamówić produkt w dniu 30 listopada.

Taka jest idea akcji, jednak sklepy niekiedy interpretują ją na swój sposób, dlatego warto wczytać się każdorazowo w regulamin danego sklepu. Organizatorzy proszą, aby ich poinformować o przypadkach obejścia regulaminu DDD przez sklepy, które przystąpiły do akcji.

W ubiegłym roku w „Dniu darmowej dostawy” wzięło udział ponad 800 sklepów internetowych.

Regulamin Dnia Darmowej Dostawy oraz lista sklepów dostępne są na stronie organizatorów akcji.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0