HomeImprezy outdoor

Już w styczniu odbędzie się The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat

Wielkimi krokami zbliża się 9. edycja najważniejszej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo – Wschodniej. W dniach 27 – 28 stycznia 2012 roku na stoku Harenda w Zakopanem odbędą się zawody The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat.

W konkurencjach big air i rails rywalizować będzie czołówka zawodników z Polski i Europy. Najlepsi powalczą o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu i punkty w międzynarodowym rankingu AFP World Freeski Series.

 

Jak mówi Andrzej Lesiewski, organizator główny imprezy: Kolejna edycja nabiera szczególnego znaczenia w kontekście Igrzysk Olimpijskich. Już w 2014 roku w Sochi rozegrane zostaną dwie nowe narciarskie konkurencje freestyle’owe. Wśród zawodników rywalizujących w Zakopanem będą członkowie kadry narodowej, których być może już za 2 lata zobaczymy na Igrzyskach.

Obok głównej części zawodów w piątkowy wieczór odbędzie się widowiskowe nocne show, w czasie którego przy specjalnym koncertowym oświetleniu i energetyzującym wsparciu Red Bulla zawodnicy powalczą o dodatkowe nagrody. Niesamowite freestyle’owe popisy narciarzy i wyjątkowa oprawa od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem kibiców.

The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat: Markus Eder (fot. Tomek Gola/fikcja.pl)The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat: Markus Eder (fot. Tomek Gola/fikcja.pl)

Po raz siódmy Polish Freeskiing Open wsparła firma The North Face, w związku z czym na zwycięzców czeka najwyższa pula nagród w gotówce w historii imprez zimowych organizowanych w Polsce. Riderzy powalczą także o stylowe tablety Sony oraz kultowe narty Armada Skis.

Atrakcyjne nagrody czekają również na publiczność. Specjalne konkursy zorganizowane zostaną przez firmę Fiat, która zaprezetuje w czasie imprezy swój najnowszy model Freemont i zadba o gości specjalnych w strefie VIP.

Gwarancją rywalizacji na najwyższym poziomie są także całkiem nowe przeszkody i skocznie, za które odpowiedzialne są ekipy Techramps i Parkowa Dolina.

The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat: Markus Eder (fot. Tomek Gola/fikcja.pl)The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat: Markus Eder (fot. Tomek Gola/fikcja.pl)

Poza rywalizacą sportową, tym co w największym stopniu decyduje o sukcesie The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat jest wspaniała atmosfera jaką tworzą zarówno zawodnicy jak i zgromadzona publiczność. Aby się o tym przekonać warto odwiedzieć Zakopane w ostatni weekend stycznia. Tymczasem polecamy stronę www.pfopen.pl gdzie znaleźć można relacje foto i video z poprzednich edycji.

***

The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski, przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków, oraz największe przeszkody jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych imprez zimowych w Polsce.

Sponsorzy: The North Face, Fiat, Sony Vaio, Armada Skis, Red Bull

Partnerzy: PZN, Harenda, Biuro Promocji Zakopanego, AFP, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, Techramps, Parkowa Dolina, TwoTip 

Media: Eska, Extreme Sports Channel, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane, Polska Wita, Ski, Tygodnik Podhalański, sport.pl, ski2die.pl, downdays.eu, logo24.pl, newschoolers.com, freeskiing.cz 

Więcej informacji o The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat znajdą Państwo na www.pfopen.pl.

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0