HomeImprezy outdoor

Moro, Urubko i Zanga w Islamabadzie

W poniedziałek 26 grudnia członkowie teamu The North Face dotarli do stolicy Pakistanu. Tym samym rozpoczęła się wyprawa, której celem jest pierwsze zimowe wejście na szczyt Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). 

Po sukcesie na Gasherbrumie II (8025 m n.p.m.) w lutym tego roku, Simone Moro i Denis Urubko powrócili do Pakistanu by zmierzyć się zimą z kolejnym himalajskim gigantem. Celem ich wyprawy jest Nanga Parbat, 9 co do wysokości góra na Ziemi. Zdobyta po raz pierwszy w 1953 roku przez Austriaka Hermana Buhla ma opinię niezwykle niebezpiecznej i mimo wielu prób żaden człowiek nie stanął na jej szczycie zimą.

Simone Moro (fot. The North Face/Franz Faltermaier)Simone Moro (fot. The North Face/Franz Faltermaier)

W poniedziałek dwaj alpiniści z teamu The North Face dotarli do Islamabadu skąd udadzą się do bazy pod ścianą Diamir. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wyprawy sukces jest w dużej mierze uzależniony od okna pogodowego między końcem stycznia a marcem 2012 roku.

Denis Urubko (fot. The North Face/Franz Faltermaier)Denis Urubko (fot. The North Face/Franz Faltermaier)

Dwóm słynnym wspinaczom towarzyszy Włoch Matteo Zanga odpowiedzialny za komunikację i stały dopływ informacji na temat postępów wyprawy, które pojawiały się będą na stronach:

www.thenorthfacejournal.com/nanga-parbat-winter-expedition/

www.facebook.com/thenorthface.europe

www.youtube.com/thenorthface

www.twitter.com/TheNorthFaceEU

Ekspedycja będzie także ekstremalnym testem produktów z kolekcji The North Face, które trafią do sprzedaży jesienią 2012 roku. W niezwykle trudnych warunkach sprawdzone zostaną m.in. kurtki Meru Gore, Shaffle czy Himalayan Suit.

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0