HomeImprezy outdoor

10 minut Festiwal

Uwielbiasz podróżować? Zmagania z żywiołami nie są Ci obce? Aktywnie spędzasz czas? Jesteś ciekawy świata, a ponadto Twoją pasją jest kręcenie filmów? Jeżeli tak, to ten festiwal jest właśnie dla Ciebie. 

Z wielu eskapad, rajdów czy podróży powstaje mnóstwo materiałów filmowych i slajdów. Kamera HD, lustrzanka czy zwyczajny aparat cyfrowy są teraz w zasięgu ręki i bardzo często przygotowując się do podróży mamy w planie uwiecznić wszystko i opublikować w sieci czy pokazać znajomym. Śledząc wyczyny pasjonatów żądnych doznań, eksplorowania miejsc i narzędzi, które pozwalają przeżyć inaczej, mocniej, szybciej, została stworzona platforma wymiany filmów, opinii oraz umożliwiająca oddawanie głosów. Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia będzie festiwal, podczas którego internauci spotkają się z widzami, jury i twórcami, aby wspólnie przeżyć namiastkę doświadczeń bohaterów i autorów filmów. 

Festiwal jest konkursem filmów dokumentalnych poświęconych szeroko pojętemu podróżowaniu. Propaguje aktywny styl życia, zmagania z różnymi przestrzeniami i żywiołami oraz prezentuje walory artystyczne przy dokumentacji własnych dokonań. Jego celem jest popularyzacja filmów dokumentalnych, dotyczących podróżowania oraz wyprawowego stylu życia. 

Jeden z filmów zgłoszonych do konkursu:

[video:http://www.youtube.com/watch?v=aEvKDMh93_8]

Nie jest to typowy festiwal podróżniczy. Od pozostałych wydarzeń odróżnia go to, że łączy pasje filmowców z chęcią odkrywania świata. Jeżeli już coś przeżyłeś i udokumentowałeś – zgłoś swój film na festiwal. Jeśli dopiero wybierasz się na wędrówkę– nakręć swoje przygody. Festiwal jest skierowany zarówno do osób, których życie to niekończąca się podróż, jak i do tych, którzy pasji oddają się okazjonalnie w wolnym czasie.

Nie istotne jest, czy spędzisz rok w egzotycznej części świata, czy w malowniczym zakątku rodzinnego kraju. Liczy się to, jak przedstawisz swoją podróż i zainteresujesz widzów stworzonym przez siebie filmem. Najważniejszy jest nietypowy pomysł i chęć poznawania świata.

Nie robisz filmów? Ten festiwal jest również dla Ciebie! Możesz się zarejestrować lub nie i obejrzeć wszystkie filmy oraz oddać głos na ten, który wzbudził w Tobie największe emocje. Specjalnie w tym celu udostępniono wyjątkowe miejsce w sieci, gdzie pasjonaci sportów ekstremalnych, wyczynowych, nietypowych hobby związanych z aktywnością, eksploracją, przygodą będą mogli podzielić się zrealizowanymi przez siebie materiałami. 

Jak to działa: 

Wzięcie udziału w festiwalu nie wymaga wysyłania zgłoszeń i materiałów pocztą tradycyjną, wystarczy zarejestrować się na stronie www.10minutfestiwal.pl i załadować swój film. Do 7 dni od dnia załadowania filmu na serwer organizatorzy podejmą decyzję, czy jest on zgodny z regulaminem i jeśli decyzja jest pozytywna, opublikują go na platformie. Teraz każdy może głosować na film. Wyniki będą znane dopiero w lutym na finale festiwalu, tak, by dla wszystkich było to zaskoczeniem.

Jury:

  • Igor Tracz
  • Krzysztof Korzeniewski
  • Michal Szlaga
  • Marek Szcześniak
  • Daniel Krokosz
  • Monika Bronicka
  • Andrzej Derengowski
  • Natasza Caban

Kontakt:

Ogólny: kontakt@10minutfestiwal.pl

Organizacja festiwalu: tomek@10minutfestiwal.pl, Liwia@10minutfestiwal.pl

Strona festiwalu: www.10minutfestiwal.pl

Natalia Tyszka 

You’ll

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0