HomeNowości z rynku

GoLite rewolucjonizuje trail running wprowadzając Rock Softening Spray i buty TR63

GoLite Footwear ogłosił plany wprowadzenia na rynek dwóch przełomowych technologii, które mają zrewolucjonizować komfort i możliwości miłośników trail runningu.

Jesteśmy naukowcami, co widać ponieważ nosimy laboratoryjne fartuchy – mówi Doug Clark, dyrektor generalny GoLite Footwear. – W trail runningu chodzi o przemieszczanie się różnymi ścieżkami, dlatego i my nie zawężamy naszych badań tylko do jednej ścieżki – zapewnia.

Zespół Douga Clarka zauważył, że w niezliczonych artykułach o bieganiu w minimalistycznym obuwiu jest mowa o tym, że przyzwyczajanie do tej aktywności może potrwać nawet rok.

Uświadamiając sobie, że czas nie jest przeszkodą dla tych zawodników, stworzyliśmy rewolucyjny produkt o nazwie Rock Softening Spray – mówi Clark.

Kiedy Rock Softening Spray jest zaaplikowany na skałę, doprowadza do jej rozpadania się, po czym mikroskopijne cząsteczki są zmywane przez wodę. – Oczywiście, to wymaga czasu, czego dowodem jest Grand Canyon – dodaje Scott Briggs, prezes GoLite. – Wyobraź sobie, że bierzesz Rock Softening Spray, opryskujesz skałę i po stu tysiącach lat nie ma już żadnych skał, a ty możesz wreszcie wszędzie biegać gdzie chcesz – zachęca.

Alternatywą dla Rock Softening Spray są nowe modele butów dla mężczyzn i kobiet – TR63. Buty zostały wyposażone w przełomową podeszwę 270° Flex, dzięki której osiąga się podobne wyniki jak opisane wyżej, tyle że w krótszym czasie. – W rzeczywistości w ogóle nie potrzeba czasu – przyznaje Clark.

Technologia 270° Flex pozwala na elastyczne skręcanie stopy poziomo i pionowo, a także umożliwia płynny i naturalny przebieg faz przetaczania z pięty na śródstopie.

Tradycyjne buty do trail runningu mają sztywne podeszwy, co powoduje, że śródstopie z każym krokiem bezwładnie uderza o podłoże – mówi Clark. – Gdy biegacze założą TR63 natychmiast dostrzegą bardziej naturalny, płynny krok w skalistym terenie.

Poprzez połączenie 270 Flex z naszą pozbawioną spadku podeszwą oraz technologią Rock Absorber, chroniącą przed twardą skałą i korzeniami, biegacze zyskali nie tylko elastyczne, ale także niezwykle stabilne obuwie – wyjaśnia Briggs. – Mamy tu wszystkie zalety minimalistycznego biegania, w połączeniu z ochroną i amortyzacją, jaką mają tradycyjni biegacze – dodaje. 

Biegacze z nieskończoną ilością wolnego czasu mogą skorzystać z Rock Softening Spray, a zawodnicy, którzy chcą mieć wspaniałe doświadczenia w trail runningu powinni zaopatrzyć się w buty GoLite TR63, które będą dostępne na rynku jesienią 2012 roku.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 13 lat ago

    outdoorman. Klasyczne połączenie bełkotu informacyjnego stylizowanego na „science” z przekazem miałketingowym w stylu USA,

    Wyrzućcie to o sprayu i będzie dużo lepiej, pozwólcie chaosowi na samoorganizowanie