HomeNowości z rynku

Nowe plecaki marki Gregory: przeprojektowany Alpinisto i seria Border

Marka Gregory przedstawia nową linię plecaków miejskich Border i udoskonaloną wersję plecaka wspinaczkowego Alpinisto. Plecaki będę dostępne w sezonie jesień/zima 2012.

Seria plecaków Border będzie dostępna w trzech rozmiarach, od 18 do 35 litrów. Przeznaczeniem plecaków jest turystyka, krótkie podróże i codzienna aktywność w mieście – konstruktorzy zadbali o bezpieczny transport sprzętu elektronicznego, w tym głównie laptopów.

Gregory, plecak Border 18 lGregory, plecak Border 18 l

Gregory, plecak Border 25 lGregory, plecak Border 25 l

Gregory, plecak Border 35 lGregory, plecak Border 35 l

Wszystkie trzy modele są wyposażone w innowacyjny system otwierania, dzięki któremu użytkownik ma łatwy dostęp do komory głównej, przy jednoczesnym zabezpieczeniu sprzętu elektronicznego.

Gregory, wygodny system otwierania w plecakach z serii BorderGregory, wygodny system otwierania w plecakach z serii Border

18 litrowa wersja została zaprojektowana tak, aby zmieścić 13-calowe laptopy i tablety, zaś 25 i 35 litrowe wersje zmieszczą odpowiednio 15-calowe i 17-calowe laptopy.

Wchodząc na rynek bagaży podróżnych w ubiegłym roku zastosowaliśmy nasze wieloletnie doświadczenie w tworzeniu najlepszych na świecie plecaków – mówi John Sears, dyrektor ds. rozwoju produktów marki Gregory. – Seria Axis Travel odniosła sukces i chcemy rozwinąć kolekcję o nową linię wysoce funkcjonalnych plecaków turystycznych, dających komfort zarówno na lotnisku, jak i podczas codziennej aktywności w mieście.

Dzięki tylnemu panelowi Border łatwo można zintegrować z szeroką gamą bagażu podróżnego marki Gregory. Dodatkowe schowki i kieszenie wewnętrzne sprawnie organizują wszystkie transportowane przedmioty.

Oprócz plecaków do codziennego podróżowania, Gregory wprowadza również odświeżony model Alpinisto, plecak wspinaczkowy, który po raz pierwszy pojawił się na rynku na początku 1980 roku.

Gregory, plecak Alpinisto 35 lGregory, plecak Alpinisto 35 l

Alpinisto był przez lata ulubionym plecakiem wśród przewodników i profesjonalistów, teraz go przebudowaliśmy zdając sobie sprawę, że eksperymentujemy z klasykiem – mówi CJ Whittaker, główny projektant placków w firmie Gregory. – Wprowadziliśmy wiele istotnych udoskonaleń w systemie nośnym, materiałach oraz w ogólnych funkcjach plecaka, dzięki czemu jesteśmy pewni, że nowy Alpinisto zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających alpinistów.

Dostępny w rozmiarze 35 i 50 litrów, nowy Alpinsto przeznaczony jest dla profesjonalnych alpinistów i wspinaczy, którzy w trudnych, górskich warunkach wymagają od swojego sprzętu niezawodności i najwyższej wydajności.

Gregory, plecak Alpinisto 50 lGregory, plecak Alpinisto 50 l

Zastosowany w Alpnisto nowy system nośny marki Gregory – Fusion Flex pozwoli komfortowo nosić ciężary przekraczające 15 kilogramów. Plecak został wyposażony w zewnętrzną, chowaną kieszeń na raki, wykonaną z trwałego TPU w celu ochrony przed ostrymi zębami raków. System do transportu czekanów jest kompatybilny z głowicami najnowszych modeli tych narzędzi.

Plecak ma system przystosowany do troczenia, zapewniający stabilny i pewny transport ciężkiego ładunku do stanowiska.

Dla jeszcze większej wszechstronności, pas biodrowy, stelaż oraz piankowe wyłożenie pleców mogą być zdemontowane, co redukuje około 35% wagi plecaka.

Źródło: Gregory

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0