HomeImprezy outdoor

OFA YETI – szkolenie w warunkach zimowych

Projekt Yeti prowadzony jest w górach, w niedostępnym otoczeniu – tak, aby jak najwierniej oddać przeszkody i problemy związane z przetrwaniem i ratowaniem ludzkiego życia w warunkach ekstremalnych, właśnie o tej porze roku.

Specyfika działań zimowych jest zupełnie inna i właśnie jej poświęcony jest ten kurs.

Dodatkowo, każdy uczestnik dowie się jak poruszać się w zimie po niebezpiecznym terenie, jak unikać zagrożeń z tym związanych, jak bezpiecznie rozbić obóz oraz zapozna się ze sprzętem górskim używanym zimą.

Medaid stawia na „learing by doing” – pozoracje i działania w czasie rzeczywistym pozwalą uczestnikom poczuć się jak w prawdziwej sytuacji zagrożenia, a w przerwie na dobre docenić kubek gorącej herbaty.

Wszystkich entuzjastów sportów i wpraw zimowych serdecznie zapraszamy. 

Chcesz poznać klimat szkoleń – przeczytaj relację z letniego Szkolenia OFA Przygoda napisaną przez wybitnego dziennikarza i podróżnika Tomka Miechniewicza: Było nas jedenaścioro. Każdy myślał: „Jasna cholera, co ja mam zrobić?!”

Kurs OFA Yeti, kierowany do osób prowadzących aktywny tryb życia, odbędzie się w górach Kotliny Kłodzkiej w dniach 17-19 lutego 2012 r. Bazę namiotową założymy w trudno dostępnym otoczeniu, najlepiej symulującym przeszkody i problemy związane z ratowaniem ludzkiego życia o tej porze roku. 

(fot. OFA)(fot. OFA)

Program zrealizują praktycy – ratownicy medyczni, lekarze, podróżnicy i himalaiści. Czekają Was przede wszystkim realistyczne działania, dużo ćwiczeń w małych 4-6 osobowych grupach i minimum teorii.

Oprócz zagadnień podstawowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, defibrylacja, czy ewakuacja poszkodowanego, pojawią się również rzadko spotykane ćwiczenia z zakresu stomatologii terenowej i wkłuć domięśniowych. Każdy z Was pozna sprzęt używany zimą oraz przećwiczy sposoby poruszania się w trudnym terenie z osobą poszkodowaną, unikanie zagrożeń i zakładanie bezpiecznych biwaków.

Rozmawialiśmy z uczestnikami dotychczasowych letnich i jesiennych szkoleń, prowadzonych w ramach OFA. Większość podkreślała skuteczność metody prowadzenia szkoleń, polegającej na trzymaniu grup w nieustannej gotowości i aktywności, działaniu z zaskoczenia przez całą dobę. 

W trakcie kursu nikt nie może liczyć na taryfę ulgową, cenimy współpracę, zdrowy rozsądek oraz chęć ratowania ludzkiego życia i zdrowia, co owocuje pewnością siebie w obliczu wypadku i silnymi więzami pomiędzy kursantami, utrzymywanymi długo po szkoleniu. 

Baza zostanie zlokalizowana w Krowiarkach na Skowroniej Górze (839 m n.p.m.), w okolicy Marcinkowa. Sama wieś to stara osada górnicza, o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1344 roku. Dawniej wioska liczyła sobie ponad sto pięćdziesiąt dusz i była dobrze rozwinięta – własny młyn, kościół, szereg zabudowań. Obecnie na Skowroniej w dwóch gospodarstwach żyje dwóch mieszkańców. Reszta budynków zamieniła się w kamienne ruiny, które nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat. Zimą dojazd do wsi jest utrudniony, natomiast na sam szczyt, gdzie powstanie biwak, musimy dotrzeć o własnych siłach.

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj, zapraszamy wszystkich, bez względu na doświadczenie i posiadany sprzęt. 

Jeżeli masz pytania – dzwoń, chętnie pomożemy Ci w przygotowaniu się do wyjazdu.

Kontakt w sprawie OFA YETI:

Agata Wojtczak

ofa@medaid.pl

tel. kom: 502 335 151

Medaid Adventure Team

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0