HomeImprezy outdoor

Memoriał Skitourowy im. Edwarda Hudziaka na Babiej Górze

Mija rok od tragicznej śmierci Edwarda Hudziaka w Andach. Dla uczczenia jego pamięci 28 stycznia na Babiej Górze odbędzie się Memoriał skitourowy.

Organizowany przez rodzinę, przyjaciół i współpracowników ma na celu pokazać ludziom Edkowe ukochane miejsca, przybliżyć turystom przyrodę i zintegrować różne górskie środowiska.

To wyjątkowa impreza, dzięki uprzejmości Babiogórskiego Parku Narodowego tylko tego dnia będzie można powędrować na nartach tourowych na terenie Parku.

Serdecznie zapraszam wszystkich turystów, skitourowców, również całe rodziny. Tych wędrujących na nartach i piechurów, wszystkie pokolenia. Do zobaczenia na Babiej Górze!

O Edwardzie Hudziaku:

Edward Hudziak zginął w Andach 28.01.2011 i intencją rodziny oraz organizatorów jest kontynuować jego ideę w rocznicę śmierci. Edward był zasłużonym człowiekiem gór, ratownikiem zawodowym Grupy Beskidzkiej GOPR, członkiem Służby śniegowo-lawinowej GOPR, przewodnikiem górskim i zasłużonym działaczem PTTK, a także przez wiele lat kierownikiem Schroniska na Markowych Szczawinach. Jego akcjom ratowniczym dziesiątki ludzi zawdzięcza życie. Był nierozerwalnie związany z Babią Górą i Markowymi Szczawinami.

Trasa:

Trasa zawodów będzie biegła najpiękniejszymi miejscami „Królowej Beskidów”, którymi Edward wędrował, i w które niewiele osób ośmiela się wybrać zimą. To jedyna okazja żeby legalnie, za zgodą BPN podziwiać piękno Babiogórskiej przyrody na skiturach.

Idea Integracji:

Ideą Memoriału jest aby w duchu pełnej sympatii sportowej rywalizacji zorganizować zawody, które mają na celu integrację środowisk turystów indywidualnych i zrzeszonych w PTTK, ratowników zawodowych i ochotników GOPR i TOPR, służb Parków Narodowych. Dlatego też uczestnikami będą w głównej mierze amatorzy skiturów, ratownicy, pracownicy Parków i przyjaciele od lat związani z Edwardem Hudziakiem i Babia Górą. Zależy nam na tym, żeby to była impreza, na której pojawią się całe rodziny, a nie tylko wyczynowi zawodnicy.

Swoje wsparcie sponsorskie już potwierdziły firmy: Backcountry Access, Trangoworld, SCARPA Słowacja, Sklep Górski WELD, BERGHAUS oraz COTG PTTK.

Memoriał będzie zabezpieczany przez Sekcję Babiogórską GOPR i organizowany wraz z Babiogórskim Parkiem Narodowym oraz COTG.

Program Imprezy:

Trudno jest jednoznacznie określić program zawodów, gdyż jest to zależne od śniegu, ale prawdopodobny zarys imprezy znajduje się poniżej. 

Sobota 28.01.2012:

  • 8.30 otwarcie biura zawodów, otwarcie listy startowej, zapisy, rozdanie numerów, odprawa zawodników
  • 9.30 zamknięcie listy startowej
  • 9.45 przedstawienie trasy zawodów (profil i mapa, punkty kontrolne), nakreślenie warunków uczestnictwa
  • 10.15 przygotowanie do startu
  • 10.25 start
  • 12.30 – 16.00 poczęstunek po zawodach
  • 15.00 zakończenie zawodów, odwołanie zawodników z trasy
  • 17.00 ogłoszenie wyników, losowanie wręczenie nagród, podziękowanie sponsorom
  • 18.00 uroczysta kolacja i ok. 20.00 pokaz slajdów upamiętniający Edwarda Hudziaka, biesiada z kapelą i prosiakiem.

Biuro zawodów: Schronisko PTTK Markowe Szczawiny

Wszelkie informacje odnośnie przebiegu i profilu trasy, a także regulamin (warunki uczestnictwa, wymagany sprzęt), oświadczenie, o wzięciu udziału w zawodach na własną odpowiedzialność, zgoda rodziców/opiekunów na start będą dostępne wcześniej na naszej stronie internetowej i wywieszone w schronisku.

Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie udziału i rezerwacja miejsca telefonicznie (33 8775-105) bądź mailowo (e-mail: markowe.szczawiny@op.pl). Istnieje możliwość rezerwacji również noclegu z piątku na sobotę. Szczegóły w regulaminie.

Więcej informacji na stronie: www.markoweszczawiny.pttk.pl

Źródło: Berghaus, Markowe Szczawiny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0