HomeNowości z rynku

Terra Nova wprowadza super lekkie plecki – Quasar

Brytyjska marka Terra Nova jest dobrze znana z wysokiej jakości, ultralekkiego sprzętu. Po tym jak zdobyła Rekord Guinnessa za najlżejszy namiot na świecie, teraz przyszedł czas na podniesienie poprzeczki w dziedzinie plecaków.

Mowa o pleckach z serii Quasar, w których użyto tego samego super lekkiego i wodoszczelnego materiału Ultra, co w najlżejszym na świecie namiocie Laser Ultra 1. Zastosowane włókno oferuje niezwykle korzystny stosunek wytrzymałości do wagi. W miejscach narażonych na uszkodzenia i zużycie (np. na podstawie, czy tam gdzie łączą się ze sobą elementy) plecaki są wzmocnione Dyneemą i Cordurą.

Terra Nova, plecak QuasarTerra Nova, plecak Quasar

Plecaki zostały wyposażone w wewnętrzną kieszeń do systemu hydracyjnego, dwie boczne, streczowe kieszenie np. na butelki z wodą oraz dwie kieszonki na pasie biodrowym. Na pasie piersiowym zainstalowano gwizdek, przydatny w nagłych wypadkach. Plecaki mają także dwa punkty do mocowania butelek na wodę oraz paski, dzięki którym łatwo przytroczymy kijki, czekan czy kask.

W celu zmniejszenia wagi do minimum, można usunąć stelaż oraz piankę z pleców plecaka. Po odjęciu demontowalnych elementów 30 litrowy Quasar waży zaledwie 14 uncji (397 g), a ze wszystkimi elementami – 18 uncji (510 g). 45 litrowy plecak waży analogicznie – 17 uncji (481 g) i 21 uncji (585 g), a 55 litrowy – 19 uncji (538 g) i 30 uncji (850 g).

Plecaki będą dostępne na rynku w najbliższych miesiącach, a ich cena będzie się wahać w zależności od wielkości od 240 do 300 dolarów.

 Źródło: thegearcaster.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0