HomeRynek outdoor

W. L. Gore & Associates w czołówce najlepszych miejsc do pracy

W. L. Gore & Associates jest jedną z zaledwie pięciu firm, która regularnie pojawia się na wszystkich amerykańskich listach „100 najlepszych miejsc do pracy”. W rankingach zadebiutowała trzy dekady temu, obecnie na liście opublikowanej przez fortune.com zajmuje 38 miejsce (spośród 283 firm biorących udział w badaniu).

Z siedzibą w Newark, Delaware, Gore zatrudnia ponad 9500 pracowników w 30 krajach na całym świecie. Organizacja znana jest z nie-hierarchicznej struktury, opartej na pracy zespołowej. Firma może się również pochwalić szerokim wachlarzem produktów, od znanych w outdoorowym świecie laminatów GORE-TEX, po sprzęt medyczny do ratowania życia, struny do gitary, czy kable używane na statkach kosmicznych.

Nie tylko kultura naszej firmy daje satysfakcję, ale również podążanie za innowacyjnością – mówi Terri Kelly, CEO Gore, który 25 lat temu dołączył do firmy jako inżynier. – Sprzeciwiamy się ściśle określonym tytułom, biurokracji i formalnym strukturom dowodzenia. Zamiast tego nasza kultura organizacyjna opiera się na pracy zespołowej i komunikacji bezpośredniej, tworząc środowisko idealne dla kreatywnej współpracy – dodaje. 

Firma również konsekwentnie zdobywa tytuł „Najlepszego miejsca do pracy” w wielu innych krajach. 

Źródło: Gore

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0