HomeImprezy outdoor

Ostatnie dni na zgłaszanie projektów do Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej Odwagę!

Jeszcze tylko 8 dni, do wtorku 31 stycznia 2012 r. do godz. 24.00 można zgłaszać projekty wypraw do Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę!

Ze wszystkich zgłoszonych prac zostanie wyłoniony jeden zwycięski projekt oraz 5 wyróżnionych w ramach Alpinus Testing Team. Ogłoszenie zwycięzcy II edycji Memoriału tradycyjnie odbędzie się podczas Festiwalu Podróżników KOLOSY w Gdyni, w dniach 9-11 marca 2012 r. Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału: 

Zapraszam i zachęcam wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły na podróż, wyprawę, przygodę życia! Jeszcze tylko kilka dni i… II edycja przejdzie do fazy głosowania. Zatem zgłaszajcie się!

Do 31 stycznia 2012 r., poprzez stronę www.alpinus-miejodwage.pl można zgłaszać projekty wypraw różnych aktywności: poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich czy żeglarskich (regulamin konkursu dostępny pod adresem: http://alpinus-miejodwage.pl/regulamin.htm). Wszystkie zgodne z regulaminem projekty są publikowane na stronie Memoriału, a od 1 lutego, przez miesiąc, każdy może zagłosować na najciekawszy jego zdaniem projekt.

Do tej pory zgłoszono nieco ponad 30 projektów, a w sumie nagrodzonych zostanie ich aż 6. Główna nagroda Memoriału to roczne członkostwo w elitarnym zespole Alpinus Expedition Team oraz wsparcie finansowe umożliwiające realizację wymarzonego projektu. Ponadto, w ramach nowopowstałego projektu Alpinus Testing Team, nagrodzone zostanie dodatkowe 5 pomysłów zgłoszonych do Memoriału.

O wygranej zdecydują głosy Internautów (50%) oraz ocena Kapituły Memoriału (50%), w której skład wchodzą: Olga Morawska, Zenon Raszyk – przedstawiciel marki Alpinus oraz członkowie Alpinus Expedition Team. Przy wyborze projektów pod uwagę brane będą oryginalność, pomysłowość, ale także prawdopodobieństwo realizacji zaproponowanych wypraw. Wyniki II edycji Memoriału zostaną ogłoszone w marcu 2012 r. podczas Festiwalu Podróżników KOLOSY w Gdyni. 

W I edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! zwycięzcą bezapelacyjnie został projekt Stefana Czernieckiego „Śladem szeptu amazońskiego potoku”. Jego autor stał się członkiem prestiżowego zespołu Alpinus Expedition Team, a 11 listopada wyruszył na południe Wenezueli i zrealizował wymarzoną wyprawę. Z relacjami z jego wyprawy można się zapoznać wchodząc na stronę Memoriału www.alpinus-miejodwage.pl.

Stefan Czarnecki (fot. arch. Alpinus Expedition Team)Stefan Czarniecki (fot. arch. Alpinus Expedition Team)

Podczas tegorocznej edycji Stefan Czerniecki, jako członek Alpinus Testing Team zasiądzie w kapitule konkursu. Jak mówi:

Na bieżąco śledzę zgłaszane prace i cieszy mnie ich wysoki poziom. Oprócz fantastycznych pomysłów i ludzkich pasji odnajduję w nich przemyślany plan zrealizowania swoich marzeń oraz determinację w dążeniu do celu. Memoriał to doskonała szansa dla każdego, kto ma ciekawy pomysł na wyprawę, ale brak mu odwagi i funduszy na jej zrealizowanie.

Wystarczy usiąść i zastanowić się chwilę, co nas tak naprawdę fascynuje, o czym marzymy a potem ubrać to w słowa i zgłosić projekt wyprawy na stronie www.alpinus-miejodwage.pl. Warto! 

Patrycja Drabik

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0