HomeImprezy outdoor

Zapraszamy na TryTool – 2. Krakowski Mityng Drytoolowy

W sobotę 11 lutego na krakowskim Zakrzówku odbędzie się „TryTool” – 2. Krakowski Mityng Drytoolowy. Zaproszeni są wszyscy pasjonaci drytoolingu oraz ci, którzy chcieliby poznać podstawy tej niezwykle interesującej dyscypliny. Gwarantujemy wiele sportowych emocji i wspaniałe widowisko wspinaczkowe.

Głównym elementem mityngu będzie wspinaczka zespołowa w zawodach TryTool po jak największej liczbie dróg oznaczonych przez organizatorów. Wspinacze (amatorzy i specjaliści) będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności sprawnego wspinania na dużej liczbie dróg w określonym limicie czasowym. Wygra ten zespół, który zgromadzi największą liczbę punktów. 

Sektor drytoolowy na krakowskim Zakrzówku (fot. AMC)Sektor drytoolowy na krakowskim Zakrzówku (fot. AMC)

TryTool 2011 (fot. AMC)TryTool 2011 (fot. AMC)


Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy (pierwsza 9.00-11.30, druga 12:00-14:30). Na zwycięzców będą czekały nagrody – sprzęt Petzl i odzież Directalpine ufundowane przez AMC, głównego sponsora imprezy.

Natomiast dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną, przygotowano warsztaty drytoolowe, które odbędą się w dwóch odsłonach – o godz. 11 i 13 (każda potrwa około godziny). Spotkanie odbędzie się w specjalnie na tę okazję przygotowanym namiocie, a poprowadzi je Maciek Ciesielski

TryTool 2011 - Maciek Ciesielski prowadzi warsztaty drytoolowe (fot. Piotr Drożdż)TryTool 2011 – Maciek Ciesielski prowadzi warsztaty drytoolowe (fot. Piotr Drożdż)

TryTool 2011 (fot. Piotr Drożdż)TryTool 2011 (fot. Piotr Drożdż)

TryTool 2011 (fot. Piotr Drożdż)TryTool 2011 (fot. Piotr Drożdż)

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wiele o technice drytoolingu, rozwiązaniach sprzętowych i odzieżowych – np. jakiej długości dobrać czekan, jakie buty wziąć na jednodniowe wspinanie, a jakie na wielodniowe i dużo dużo więcej.

Dla początkujących organizatorzy przygotowali również możliwość wspinaczki na trzech specjalnie przygotowanych na potrzeby mityngu drogach wspinaczkowych – sprzęt w postaci raków, czekanów oraz kasków zapewni Petzl. Wspinaczka w sektorze ABC odbędzie się pod czujnym okiem instruktorów z KW Kraków. 

Warsztatom towarzyszyć będą pokazy najnowszego sprzętu firmy Petzl. Wśród wszystkich uczestników mityngu będą rozlosowane nagrody – niespodzianki przygotowane przez Sponsora imprezy. 

TryTool 2011 (fot. wspinanie.pl)TryTool 2011 (fot. wspinanie.pl)

TryTool 2011 - Edyta Ropek (fot. Piotr Drożdż)TryTool 2011 – Edyta Ropek (fot. Piotr Drożdż)

TryTool 2011 (fot. wspinanie.pl)TryTool 2011 (fot. wspinanie.pl)

Wstępny program:

9:00 – początek mityngu, start pierwszej grupy wspinaczkowej w sektorze drytoolowym w zespołowych zawodach TryTool,

9:00 – zapisy na wspinaczkę z wykorzystaniem sprzętu Petzl oraz pod okiem instruktorów,

10:00 – rozpoczęcie wspinaczki na drogach ABC

10:30 – prezentacja sprzętu alpinistycznego Petzl,

11:00 – Warsztaty Drytool – prowadzenie Maciek Ciesielski, I tura,

12:00 – start drugiej grupy wspinaczkowej w sektorze drytoolowym w zespołowych zawodach TryTool

13:00 – Warsztaty Drytool – prowadzenie Maciek Ciesielski, II tura,

14:30 – prezentacja sprzętu alpinistycznego Petzl,

15:30 – Ogłoszenie wyników zawodów TryTool i losowanie nagród.

Imprezie, od godziny 11.00, będzie towarzyszył grill obsługiwany przez restaurację Paolo, na którym będzie się można zaopatrzyć w smakowite przekąski (kiełbasa, karkówka, kurczak) oraz pyszny żurek i ciepłe napoje.

Organizatorem imprezy jest KW Kraków, głównym patronem medialnym wspinanie.pl, partnerem Nasze Skały, a głównym sponsorem firma AMC, dystrybutor Petzla i Directalpine.

Więcej szczegółów o Mityngu już wkrótce. Serdecznie zapraszamy!!!

wspinanie.pl/TryTool

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0