HomeNowości z rynku

Nowości 2012/13 roku: udoskonalona wersja Polartec Power Shield

Polartec® udoskonalił tkaninę Power Shield® sprawiając, że jest ona o 25% cieplejsza i jednocześnie ma o 25% niższą wagę. Z nowego materiału skorzystały już dwie amerykańskie marki – The North Face oraz Outdoor Research – tworząc hybrydowe kurtki, przeznaczone do górskich wspinaczek podczas mrozów.

Polartec® Power Shield® High Loft jest tkaniną łączącą w sobie najlepszą izolację (ciepło), softshell (ochrona przed warunkami atmosferycznymi) oraz polar (pochłanianie wilgoci) w jednej, funkcjonalnej warstwie. Z zewnątrz nylonowa tkanina softshellowa, od wewnątrz miękki polar – Power Shield® High Loft ma wszystkie cechy aby stać się jednym z najcieplejszych, najlżejszych i najbardziej pakownych materiałów na rynku.

Podstawową tkaniną kurtki The North Face Polar Hooded Jacket jest Power Shield® High Loft, dodatkowo dla jeszcze lepszej ochrony na ramionach i w kapturze zastosowano izolacją z Polartec® Thermal Pro®. Dzięki temu użytkownik może ograniczyć ilość zakładanych na siebie warstw, nie obawiając się niesprzyjających warunków atmosferycznych. Kurtka zapewnia pełną swobodę ruchu. Będzie kosztować 299 dolarów.

The North Face, kurtka Polar Hooded JacketThe North Face, kurtka Polar Hooded Jacket

W kurtce i spodniach Lodester marki Outdoor Research zastosowano Polartec® Power Shield® High Loft wraz z Power Shield® Pro w miejscach, które wymagają większej ochrony w wymagających warunkach: na barkach, kolanach, pośladkach i w kapturze. Dzięki połączeniu tkaniny softshellowej z polarową, kurtka i spodnie mają doskonałe parametry oddychalności, są lekkie, szybkoschnące, chroniąc przed niesprzyjającą pogodą. Zaprojektowane do lodowej i wysokogórskiej, zimowej wspinaczki.

Outdoor Research, kurtka LodestarOutdoor Research, kurtka Lodestar

Kurtka Outdoor Research Lodestar Jacket będzie kosztować 450 dolarów, zaś spodnie Lodestar Pant 399 dolarów.

To jednak nie wszystkie nowości od Polarteca. Patagonia w przyszłym sezonie wprowadzi kolekcję odzieży wykonaną z Polartec® Power Shield® Stretch Woven. Materiał ten składa się z pojedynczej warstwy tkaniny, zapewniając doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi, wysoką oddychalność oraz wytrzymałość, nawet podczas wymagającego użytkowania. Kurtka i spodnie Alpine Guide, spodnie Guide Pants, kurtka Mixed Guide Hoody oraz Backcountry Guide Pants będą wyposażone w nowy materiał, aby zapewnić fanom wspinaczki i turystyki górskiej mocną odzież o niezwykle wysokiej wytrzymałości na ścieranie i trwałej wodoodporności – wszystko dzięki technologii Polartec Hardface.

Patagonia, kurtka Alpine Guide JacketPatagonia, kurtka Alpine Guide Jacket

Patagonia również przeprojektowała swoją linię Capilene 4 Expedition Weight Baselayers, w której zastosowano nowy Polartec® Power Dry® High Efficiency™. Otrzymano w ten sposób odzież, która jest niezwykle ciepła, oddychająca, zapewniając maksimum komfortu w zimnych warunkach.

Patagonia, bluza Capilene 4 Expedition Weight 1/4 Zip HoodyPatagonia, bluza Capilene 4 Expedition Weight 1/4 Zip Hoody

Polartec® Power® High Efficiency™, nowa wersja popularnego Polartec® Power Dry® został stworzony aby utrzymać suchą skórę, nawet przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym, przy zachowaniu maksymalnych właściwości cieplnej tkaniny, minimalizując jej wagę i zwiększając oddychalność.

Źródło: thegearcaster.com, Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0