HomeNowości z rynku

Termos Tatonki nagrodzony w teście magazynu Alpin

Termos Hot&Cold Stuff 1,0 l marki Tatonka otrzymał nagrodę „ALPIN Allround Tip” w testach termosów przeprowadzonych przez niemiecki magazyn Alpin. Testowi poddanych zostało 11 modeli o pojemności 1 litra, od „okazji” za 20 zł do „luksusowych modeli” za 200 zł.

Kosztujący 99 zł termos Tatonki jest w środku stawki cenowej, ale jego jakość i właściwości izolacyjne są imponujące. Nagroda „Allround Tip” przyznawana jest za niezwykłą jakość produktu w porównaniu z jego ceną.

Tatonka, termos Hot&Cold Stuff 1,0 lTatonka, termos Hot&Cold Stuff 1,0 l

Nie możesz źle trafić z termosem Tatonka H&C Stuff. Poziom izolacji jest jednym z najlepszych w naszym teście, również rozmiary i waga są bardzo konkurencyjne – pisze ALPIN w swoim raporcie.

Ważący poniżej 500 gram litrowy termos Tatonki był jednym z najlżejszych i zarazem najlepszych z testowanych modeli dzięki najwyższej jakości wykonania i doskonałej izolacji. Bardzo mocną stroną tego termosu jest wytrzymały, odkręcany i żłobiony korek z szerokim wlewem ułatwiającym czyszczenie. Dodatkowa izolacja w postaci styropianu wkładanego w korek dodatkowo poprawia jego właściwości.

Jednaście termosów w testach

Niska waga, dobra izolacja, wytrzymałość, brak przeciekania – to były główne kryteria testu termosów magazynu ALPIN. W testach wzięły udział zarówno dobrze znane marki, jak i modele „marketowe”.

Jednym z testów był upadek termosu z wysokości 1,5 metra bez pogorszenia właściwości izolacyjnych. Ocenione zostały również uszczelki i kubki, kiedy termosy były noszone w plecaku do góry nogami. W tym przypadku kubek nie jest tak ważny jak sprawność uszczelki lub korka, ale również zapobiega utracie części ciepła z termosu.

Od wielu lat termosy Tatonki są jednymi z najlepiej ocenianych również w Polsce, tym bardzie cieszymy się z tej nagrody i nadal polecamy ten produkt szczególnie przy obecnych mrozach.

Jakub Rymowicz

HBMM

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Ewka 8 lat ago

    szkoda tylko, że korek tego termosu rozpada się przy pierwszym upadku… a „części zamiennych” do upienia nie znalazłam