HomeRynek outdoor

Adam Pustelnik gościem specjalnym marki adidas podczas Targów Kielce

Podczas tegorocznych, kieleckich targów Sport-Zima na stoisku marki adidas zawita wybitny wspinacz – Adam Pustelnik. Będzie można z nim porozmawiać i posłuchać opowieści o jego projektach wspinaczkowych i rehabilitacji po ostatnim wypadku. Sjadowiska prowadzone przez Adama odbędą się w dniach 15 i 16 lutego.

Adam Pustelnik to jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych na Zachodzie wspinaczy młodego pokolenia, który swoimi osiągnięciami co raz zadziwia światowe środowiska wspinaczkowe.

Adam Pustelnik na Orbayu 8b+/8c na Naranjo De Bulnes w Hiszpanii, 2011, (fot. Bernardo Gimenez)Adam Pustelnik na Orbayu 8b+/8c na Naranjo De Bulnes w Hiszpanii, 2011, (fot. Bernardo Gimenez)

Jego wszechstronne umiejętności przejawiają się zarówno w przejściu trudnych dróg sportowvch, jak i w tradycyjnym wspinaniu na ścianach wielowyciągowych. Jego przejścia, m.in. Action Direct 9a, wielowyciągowego Silbergeier 8b+ w Ratikonie w Szwajcarii, czy też powtórzeniu linii, określanej jako najtrudniejszej wielowyciągowej drogi świata – Orbayu 8b+/8c na Naranjo De Bulnes w Hiszpanii, wciąż są żywo komentowane i doceniane. Wspinał się na wielkich ścianach w dolinie Yosemite, dolinach Ak- Su i Kara- Su w Kirgistanie, w Górach Karakorum w dolinie Charakusia w Pakistanie oraz w Patagonii w rejonie Fitz Roya. 

Wielokrotnie nagradzany lub nominowany za wspinaczkowe i alpinistyczne osiągnięcia, od 3 lat szef grupy routesetterów na Pucharach Świata, w tym w Chamonix.

Od 2011 roku współpracuje z adidas Group.

Dodatkowo – będzie można zapoznać się z nową kolekcją outdoorową Terrex – profesjonalną linią produktów wspinaczkowych dedykowaną dla wymagających młodych sportowców outdoorowych oraz przetestować ją w specjalnej kabinie w wietrznych i chłodnych warunkach. Więcej informacji o kolekcji na stronie: www.adidas.com.

Źródło: Goldbach Interactive Poland

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0