HomePrasa outdoorowa

Najnowszy numer magazynu Rowertour

Ukazał się najnowszy numer magazynu Rowertour. W magazynie m.in. wyprawy do Portugalii, Syrii i na Mazury, biżuteria dla bikera i zawód rikszarz.

  • Wyprawa numeru

Portugalia

W długie, zimowe wieczory lubię wędrować palcem po mapie i odwiedzać kraje, które zdają się tak odległe jak lato. Zimą ubiegłego roku echem lata była Portugalia. Droga od marzeń do ich realizacji trwała kilka miesięcy… 

  • Na szlaku

Syria

„Obyś żył w ciekawych czasach”, mówi stare chińskie przekleństwo. Mieszkańcy Bliskiego Wschodu od kilku już pokoleń są nim dotknięci. Nie mogą narzekać na nudę. Ktokolwiek wybiera się w te okolice, musi się liczyć z nagłą zmianą planu, kierunku podróży, a także jej prędkości – na przykład ze spokojnego zwiedzania na wyścig o własną skórę.

Polski Wschód

Pomysł rowerowego wypadu na Mazury powstał na jednej z przerw pod koniec roku szkolnego. Plan był prosty: wyruszamy z domu (okolice Zakopanego) i w dwa tygodnie docieramy na pojezierze, jadąc wzdłuż wschodniej granicy. Nie wzięliśmy pod uwagę jednego: plany z zasady wydają się proste, ale… 

Park Krajobrazowy Promno

W okresie zimowym rozsądnie jest na wycieczki wybierać obszary położone w pobliżu linii kolejowych, które traktujemy jako awaryjne wyjście z sytuacji. Gdyby warunki na szlaku okazały się zbyt trudne lub najzwyczajniej zabrakło motywacji do dalszej jazdy, możemy wrócić do domu pociągiem. 

Wzdłuż Odry i Nysy Łużyckiej

Bliskie sąsiedztwo niemieckiego szlaku rowerowego Odra – Nysa kusiło nas już od kilku lat. Kiedy się mieszka 20 kilometrów od granicy, a do tego jest się zapalonym rowerzystą, nie można nie skorzystać. Oczywiście bliższe okolice (w promieniu około 70 kilometrów) mieliśmy spenetrowane, ale jak jest dalej? 

Beskid Żywiecki

Zima w górach trzyma długo. Czasem śnieg, który spadnie w listopadzie, topnieje dopiero w kwietniu. Czy to oznacza, że mamy rezygnować z wyjazdu w najpiękniejsze rejony Polski? Oczywiście, że nie. Trzeba tylko odpowiednio się do takiej wyprawy przygotować i poczekać na odpowiedni moment.

  • Rowerowa baza podjazdów

Góra Pasierbiecka i Makowica-Kamionna

Podczas kolejnej wycieczki, w ramach rowerowej bazy podjazdów, zaglądamy w samo serce Beskidu Wyspowego. Tutejsze przysiółki położone są bardzo wysoko, na górskich łąkach i halach. Szosy, które do nich prowadzą, stawiają przed kolarzami znaczne wymagania kondycyjne i niejednego już zmusiły do zejścia z roweru. 

  • W cztery oczy

Paweł Kilen

Z Pawłem Kilenem, podróżnikiem, który w 13 miesięcy przejechał Afrykę z południa na północ, a wcześniej prawie przez cztery lata podróżował po Azji i Australii, rozmawia Marek Rokita.

  • Poradnik

Siodełka

Wybór odpowiedniego siodełka jest jednym z najważniejszych zadań w kompletowaniu sprzętu rowerowego. Często nie pomoże nawet sprzedawca, co absolutnie nie ma związku z jego niewiedzą. Wręcz przeciwnie – nie ma bowiem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które siodełko jest najlepsze.

Biżuteria dla bikera

Zbliżają się walentynki. Wielu z nas poszukuje jakiegoś miłego upominku dla swojej drugiej połówki. By zdobyć naprawdę oryginalny prezent dla rowerowo zakręconej wybranki/wybranka, warto zainteresować się biżuterią. Zwłaszcza gdy tą drugą połówką jest… rower. Mowa bowiem o biżuterii rowerowej. 

  • Styl życia

Zawód rikszarz

Z Piotrem Skibą, rikszarzem z Sopotu, rozmawia Jakub Terakowski. 

  • Korespondencja

Rowerem przez Kordyliery

Od kilkunastu minut stoję w przydługiej kolejce na przejściu granicznym między Kanadą a USA, na południe od Surrey. Jak się okazuje, niepotrzebnie. – Rowerzystów obsługujemy poza kolejnością – dowiedziałem się od postawnego służbisty, który poprosił mnie o paszport. 

  • Afryka Nowaka

Etap finałowy

Wieś Pamiątkowo, 30 kilometrów na północny zachód od Poznania. Rozpadał się deszcz i dłuższy postój wszystkim się przydaje. Sklep wiejski, tłoczymy się w środku, pani sprzedawczyni dawno nie widziała tu takiej kolejki. Prawie czterdziestka rowerzystek i rowerzystów, większość ubrana w podobne stroje – z logiem Afryki Nowaka na plecach i jakimś brodaczem w kolonialnym kapeluszu. 

  • Jak co miesiąc w magazynie „Rowertour”:

nowości sprzętowe

komiks – Max Siodełko kręci

oraz

felieton – Na finiszu. W tym miesiącu pisze dla nas Robb Maciąg.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0