HomeImprezy outdoor

Polish Freeride Open po raz drugi w Karyntii

Na początku marca w austriackiej miejscowości Heiligenblut odbędzie się druga edycja jedynej polskiej imprezy freeride’owej. Na kilka dni do ośrodka położonego u stóp najwyższego szczytu Austrii przybędą miłośnicy jazdy poza trasami z całej Europy.

Polish Freeride Open to zawody skierowane do miłośników jazdy poza trasami na nartach i snowboardzie. Biorą w nich udział doświadczeni zawodnicy, amatorzy, czołowi polscy freestyle’owcy i alpejczycy. Dla wszystkich, wizyta w Heiligenblut jest okazją do wspólnej jazdy, wymiany doświadczeń z sezonu i świetnej zabawy.

Polish Freeride Open (fot. Tomek Gola/ fikcja.pl)Polish Freeride Open (fot. Tomek Gola/ fikcja.pl)

Już teraz do startu zgłosiło się 130 osób! Liczba uczestników z pewnością wzrośnie, gdyż rejestracja na stronie www.freerideopen.pl potrwa do 1 marca.

Zawodnicy wystartują w jednej z 4 kategorii: men ski, men snowboard, women ski, women snowboard. Każdy z nich będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności w czasie kwalifikacji w piątek 9 marca. Najlepsi awansują do finału, który rozegrany zostanie w sobotę 10 marca.

Z przyjemnością wracamy w tym roku do Heiligenblut, które okazało się doskonałym miejscem na organizację imprezy freeride’owej. Nieoceniona pomoc ze strony ośrodka, a także bardzo duża liczba pozytywnych komentarzy uczestników zachęciła nas by w tym roku rozbudować trochę imprezę. Dodajemy jeden dzień eliminacji, który pozwoli wyłonić nam grupę finalistów. Spodziewamy się także większej liczby zawodników z Europy co z pewnością sprawi, że rywalizacja o najwyższe miejsca będzie jeszcze bardziej emocjonująca – mówi Andrzej Lesiewski, organizator imprezy.

Polish Freeride Open (fot. Tomek Gola/ fikcja.pl)Polish Freeride Open (fot. Tomek Gola/ fikcja.pl)

Podobnie jak w czasie pierwszej edycji na uczestników czekają specjalne pakiety noclegowe z 3 – dniowym skipassem. Dodatkowe informacje na ten temat znaleźć można na stronie internetowej imprezy (www.freerideopen.pl). Warto zainteresować się tą kwestią już teraz gdyż liczba miejsc w ofercie specjalnej jest ograniczona.

Polish Freeride Open (fot. Tomek Gola/ fikcja.pl)Polish Freeride Open (fot. Tomek Gola/ fikcja.pl)

Polish Freeride Open 2012 to szansa by spróbwać swoich sił w luźnej rywalizacji, odkryć wspaniałe tereny freeride’owe wokół Heiligenblut i wziąć udział w legendarnym już afterparty, któremu energii doda Red Bull.

Więcej informacji na www.freerideopen.pl.

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0