HomeNowości z rynku

Icebreaker wodoodpornie – udoskonalona linia odzieży Realfleece

W kolejnej wersji odzieży z linii Realfleece Icebreaker zastosował hydrofobowe wykończenie, dzięki czemu kurtki są bardziej uniwersalne i pokrywają szerszą paletę zastosowań w outdoorowym czy nawet w miejskim otoczeniu. Nowe kurtki Realfleece Nano łącza naturalną, termiczną wydajność wełny merynosów z nanotechnologią pokryć hydrofobowych. 

Zamiast zastosowania typowej powłoki chemicznej, tworzącej hydrofobową warstwę zewnętrzną odzieży, Icebreaker zwrócił się w stronę nanotechnologii aby optymalnie wykorzystać naturalne własności wełny. Maleńkie nanocząsteczki „przyczepiają się” do włókien wełny merino, nie zaburzając przepływu powietrza pomiędzy włóknami, co z kolei nie ogranicza oddychalności odzieży.

Woda po prostu spływa z powierzchni kurtki, a brud i tłuste plamy można łatwo zetrzeć lub spłukać wodą. Zastosowana nanotechnologia posiada akredytację bluesign, a dodatkowo zwiększa odporność włókien wełny na ścieranie. Zwiększona w ten sposób wytrzymałość odzieży jest cechą przydatną podczas uprawiania sportów takich jak wspinaczka, czy chociażby przy noszeniu plecaka.

Icebreaker, nowa seria wodoodpornej odzieży RealfleeceIcebreaker, nowa seria wodoodpornej odzieży Realfleece

Kurtki zostały wykonane z tkaniny o gramaturze 320g/m2 typu Realfleece i posiadają wewnętrzną warstwę szczotkowanego materiału, która jest miękka w dotyku i ciepła. W kurtkach zastosowano pełnej długości zamki, stretchowe panele z boku i z tyłu oraz rękawy typu raglan.

Asymetryczne mankiety chronią grzbiety dłoni, podczas gdy wewnętrzna patka za głównym zamkiem zatrzymuje wiatr. Zapinana na zamek kieszeń na piersi została wyposażona w wyjście na kabel od MP3. Kurtki posiadają także dwie główne kieszenie zabezpieczone zamkiem. 

Modele dostępne w serii Nano Realfleece to Kodiak Zip i Kodiak Hood dla mężczyzn oraz Arctic Zip i Arctic Hood dla kobiet. Cena kurtek będzie oscylować w granicach 320 dolarów. 

Źródło: thegearcaster.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0