HomeNowości z rynku

Nowe składane i ocieplane obuwie marki Timberland

Bazując na sukcesie wyjątkowo pakownego modelu Trail Radler Camp, Timberland stworzył nowe, izolowane obuwie obozowe na zimę. Trial Radler Camp był modelem w którego konstrukcji zastosowano zamek błyskawiczny pozwalający na złożenie, zamknięcie i spięcie buta wpół i w poprzek dla lepszej kompresji na czas transportu.

Timberland, buty Trail Radler CampTimberland, buty Trail Radler Camp

Radler Camp Insulated, bo tak nazywa się nowy, zimowy model, to ocieplone buty dla mężczyzn i kobiet, które można spiąć razem i łatwo spakować do transportu. Według producenta są to buty wyjątkowo ciepłe i odporne na warunki atmosferyczne.

Timberland, buty Radler Camp InsulatedTimberland, buty Radler Camp Insulated

Radler Camp Insulated są zbudowane na bazie podeszwy z lekkiej i elastycznej gumy, tej samej z której wykonano oryginalne buty Camp Trail.

Męska wersja butów została ocieplona przez zastosowanie 400 gramów materiału Thermolite. W przeciwieństwie do botków puchowych, Radler Camp Insulated posiadają solidną podeszwę zewnętrzną wykonaną z połączenia mieszanek gumy, dzięki którym można nosić je bezpiecznie w prawie każdym terenie.

Cały but jest pokryty impregnatem P2i Ion Mask – bazującą na nanotechnologii substancją impregnującą, która zabezpiecza przed wilgocią i brudem.

Kobieca wersja modelu Radler Camp Insulated prezentuje ciekawą paletę kolorów, a dodatkowo damski model stanowi część kolekcji Earthkeepers Timberland, i został wykonany z wykorzystaniem ociepliny Primaloft Eco, wytworzonej w 70% z surowców wtórnych PET. Zarówno podszewka ReFleece i Green Rubber, z której wykonano podeszwę w prawie 50% składają się z surowców wtórnie przetworzonych.

Timberland, buty Radler Camp InsulatedTimberland, buty Radler Camp Insulated

Timberland Radler Camp Insulated będą sprzedawane z sugerowaną ceną detaliczną wynoszącą 95 dolarów i trafiają na półki sklepowe jesienią 2012 roku. 

Źródło: thegearcaster.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0