HomeNowości z rynku

Rewolucja w dziedzinie crash padów – Ocun FTS Absorption Block®

Firma Ocun, jako jeden z wiodących producentów crash padów zrobiła krok naprzód w dziedzinie efektywnego i skutecznego tłumienia energii uderzenia. Foam Tubes Suspension® (FTS), bo o tym właśnie mowa, to najnowszy, opatentowany wynalazek firmy Ocun.

Konstrukcja większości produkowanych obecnie crash padów opiera się na warstwowym ułożeniu pianek o różnych właściwościach. Najczęściej jest to odporna, polietylenowa pianka jako górna warstwa, która pozwala rozłożyć nacisk na większą powierzchnię i przekazać energię do warstwy środkowej. Ta z kolei, dzięki odkształceniu pochłania energię uderzenia. W niektórych modelach stosowana jest również trzecia warstwa, chroniąca spód materaca przed uszkodzeniem przez podłoże. Taki system sprawdza się od dawna bardzo dobrze, niestety jego wadą jest fakt, że aby wszystko działało prawidłowo, spadając, trzeba wylądować niemal dokładnie na środku materaca. Jeśli upadek następuje w miejscu łączenia lub blisko krawędzi, tłumienie działa dużo mniej efektywnie.

FTS Absorption Block® różni się od tradycyjnych rozwiązań tym, że warstwy pianek są ułożone pionowo, a nie poziomo. Dzięki temu materac z systemem FTS ma takie same właściwości tłumiące na całej swojej powierzchni. Jak to jest możliwe?

Ocun, FTS Absorption BlockOcun, FTS Absorption Block

Górna, polietylenowa warstwa jest niezmieniona, natomiast zasadnicza warstwa środkowa to nie tylko poliuretanowa pianka o otwartej strukturze komórek. W jej wnętrzu znajduje się cały szereg symetrycznie ułożonych rurek polietylenowych o zamkniętej strukturze. Opór, jaki stawia uderzeniu tak zmodyfikowana warstwa, jest dużo wyższy i bardziej równomiernie rozłożony ku krawędziom materaca. Odkształcenie systemu rurek odbywa się na boki zamiast w dół, dzięki temu znacznie wzrasta zdolność tłumienia crash pada.

Wspomniany system zastosowany został przez firmę Ocun w jednym z modeli swoich crash pad’ów – nowej wersji uznanego Dominator’a, która to została nominowana do tegorocznego ISPO Award.

Ocun, crashpad DominatorOcun, crashpad Dominator

Dominator NE to doskonały crash pad dla najbardziej wymagających. Grube na 11 cm wypełnienie wykorzystujące FTS Absorption Block® gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Łącznie aż 14 cm grubości sprawia, że jest to idealny wybór dla dla wszystkich stawiających na najwyższy stopień zabezpieczenia i pewności. Niezależnie od wysokości bulderu pozwoli na 100% skoncentrowanie się tylko i wyłącznie na pokonaniu problemu, bez obawy o ewentualne odpadnięcie.

  • Konstrukcja: 2-częściowa, składana – Two in One SIZE®
  • Wypełnienie: 20 mm pianka polietylenowa / 110 mm FTS Absorption Block® / 10 mm pianka polietylenowa,
  • Materiał zewnętrzny: Cordura® Balistic oraz Cordura® 650d, powlekane Teflonem®
  • Kolor: żółty

Dodatkowe atrybuty:

  • aluminiowe klamry;
  • 2 klamry z rzepem, uniemożliwiające przypadkowe złożenie crash pad’a;
  • dywanik 50 x 30 cm;
  • wygodne, wyściełane szelki;
  • 2 gumowe uchwyty do przenoszenia;
  • wielofunkcyjne boczne taśmy spinające.

Wymiary: możliwość rozłożenia na dwa sposoby 100 x 132 cm

lub 200 x 66 cm.

Grubość: 14 cm.

Waga: 5,4 kg

Źródło: Snap


KOMENTARZE

WORDPRESS: 0