HomeNowości z rynku

MacTronic HLS-X-1-UNITY – czołówka dla zawodowców

Latarki czołowe są jednym z podstawowych elementów wyposażenia osób uprawiających sporty górskie, np. wspinaczy czy grotołazów. Odpowiedzią na ich potrzeby jest latarka czołowa HLS-X-1-UNITY firmy MacTronic, oferującą potężne światło i zestaw technologii przydatnych podczas wędrówek po jaskiniach czy pokonywaniu górskich ścian.

MacTronic, czołówka HLS-X-1-UNITYMacTronic, czołówka HLS-X-1-UNITY

Model HLS-X-1-UNITY wyposażono w diodę Luxeon Rebel 120 LED, zapewniającą światło o maksymalnej mocy 200 lumenów i zasięgu 140 m. Co ważne, użytkownik może precyzyjnie dopasować nachylenie głowicy, a także tryb świecenia. Do wyboru są cztery możliwości: natężenie maksymalne, średnie, niskie lub SOS (do ich zmiany służy precyzyjny, pięciopozycyjny włącznik obrotowy). Przydatną funkcją jest również zmiana fokusa, czyli stopnia skupienia światła. 

Czołówka musi być niezawodna zarówno w sensie bezawaryjności, jak i stabilności pracy. W tym celu latarka czołowa MacTronic została wyposażona w trzy przydatne podczas ekspedycji rozwiązania. Pierwszym jest układ elektroniczny, automatycznie zmniejszający moc światła, gdy baterie osiągną pewien stopień rozładowania – dzięki temu latarka pracuje dłużej, a na dodatek unikamy sytuacji, w której urządzenie niespodziewanie wyłącza się, bo baterie się „nagle” wyczerpały.

Drugą przydatną funkcją jest system kontroli temperatury, który nieustannie monitoruje temperaturę lampy i w przypadku nagrzania się jej powyżej 45% automatycznie ogranicza prąd (aby nie dopuścić do jej przegrzania się). Użytkownik może również skorzystać z dobrodziejstw technologii DC-DC, zapewniającej stały poziom światła niezależnie od poziomu baterii (oczywiście, tylko do momentu, w którym nie zadziała któryś z opisanych wcześniej systemów).

MacTronic, czołówka HLS-X-1-UNITY - akcesoriaMacTronic, czołówka HLS-X-1-UNITY – akcesoria

Latarka jest wodoodporna. Zasilanie zapewniają cztery baterie AAA (dołączone do zestawu), które wystarczają maksymalnie na 70 godzin pracy. Baterie umieszczone są w oddzielnym zasobniku, który można zamontować np. na tyle kasku lub schować w kieszeni kurtki. Dodajmy, że na zasobniku na baterie znajduje się czerwone światło bezpieczeństwa oraz odblaskowa taśma. Wraz z latarką nabywca otrzymuje komplet oprzyrządowania – m.in. paski, cztery klipsy do mocowania latarki na kasku, dodatkowy przewód do pojemnika na baterie, a także kaburę na baterie i nylonowy pokrowiec na lampę i akcesoria. 

Czołówka HLS-X-1-UNITY firmy MacTronic kosztuje 220 zł. Więcej informacji na stronie: www.mactronic.pl.

Źródło: MacTronic

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0