HomeRynek outdoor

Michael Rupp zostaje dyrektorem generalnym firmy Jack Wolfskin

Michael Rupp zostanie nowym dyrektorem generalnym w firmie Jack Wolfskin GmbH & Co. KGaA. Rodowity Niemiec obejmie swoje nowe stanowisko w lipcu 2012 roku.

51-letni Michael Rupp ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży i w ostatnich czterech latach sprawował funkcję prezesa i dyrektora generalnego spółki córki firmy adidas – The Rockport Company, LLC („Rockport”) z siedzibą w Bostonie, USA. Michael Rupp wraca do Niemiec, gdzie w siedzibie firmy Jack Wolfskin, w Idstein w Hesji będzie wykonywał swoje obowiązki.

Michael Rupp, nowy dyrektor generalny firmy Jack WolfskinMichael Rupp, nowy dyrektor generalny firmy Jack Wolfskin

Michael Rupp stwierdził: Jack Wolfskin to jedyna w swoim rodzaju marka oferująca imponującą paletę produktów. Firma Jack Wolfskin uważana jest w Europie za lidera w branży outdoorowej, a obecnie dąży do osiągnięcia pozycji globalnej marki. Jestem pełen wiary w to, że firma Jack Wolfskin w przyszłości nadal będzie osiągać sukcesy. Bardzo się cieszę na współpracę z całym zespołem zarządzającym. Chcemy dalej rozwijać markę i kontynuować tradycję, którą zespół wypracował w ciągu ostatnich 25 lat.

W przeszłości Michael Rupp przez ponad 10 lat pracował dla firmy adidas na różnych stanowiskach. Zanim w 2005 roku został dyrektorem operacyjnym w firmie Reebok, spółce córce adidasa, sprawował m.in. funkcję dyrektora zarządzającego na Europę Środkową (w tym Niemcy, Austria i Szwajcaria) w firmie adidas. Następnie został mianowany dyrektorem generalnym firmy Rockport, amerykańskiego producenta obuwia. Na tym stanowisku Michael Rupp stworzył strategiczny i operacyjny plan, dokonując tym samym prawdziwego przełomu dla marki.

Dr Axel Herberg, przewodniczący rady nadzorczej w firmie Jack Wolfskin, powiedział: Mieliśmy bardzo dokładny profil przyszłego dyrektora generalnego i pan Michael Rupp okazał się idealnym kandydatem, zarówno jeżeli chodzi o kulturę, jak i cele biznesowe firmy Jack Wolfskin. Doskonale orientuje się w branży artykułów sportowych i świetnie zna niemiecki rynek, jednocześnie dysponuje ogromnym zasobem doświadczenia w pracy z wiodącymi globalnymi markami. Będzie cennym nabytkiem dla przedsiębiorstwa.

W roku gospodarczym 2011 firma Jack Wolfskin ponownie wyraźnie zwiększyła skonsolidowany obrót o 22,5% i osiągnęła poziom 355 euro, umacniając tym samym swoją silną pozycję na rynku. Od początku tego roku gospodarczego do dziś przedsiębiorstwo odnotowało dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Ponadprzeciętny wzrost cechuje w szczególności rynki międzynarodowe.

Michael Rupp zostaje członkiem zarządu firmy Jack Wolfskin, w skład którego wchodzą: Andreas Klotz – dyrektor finansowy, Christian Brandt – dyrektor operacyjny oraz Markus Bötsch – dyrektor sprzedaży.

 Źródło: Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0