HomeImprezy outdoor

Polish Outdoor Group wspiera AZS MTB CUP

Ruszyły zapisy on-line do największego, ogólnopolskiego cyklu wyścigów cross-country w Polsce. Wśród wszystkich osób, które dokonają rejestracji do 10 kwietnia organizatorzy zawodów rozlosują atrakcyjne nagrody rzeczowe. Polish Outdoor Group zostało oficjalnym partnerem cyklu.

AZS MTB CUP to cykl wyścigów kolarstwa górskiego rozgrywanych w olimpijskiej formule cross-country (XCO). Zawody odbywają są na widowiskowej i krótkiej – liczącej od 3 do 5 km – pętli. W zależności od kategorii wiekowej kolarze ścigać się będą przez określony czas, pokonując tym samym konkretną liczbę rund. W imprezie wystartować może każdy – bez względu na wiek czy przynależność klubową.

Rywalizacja kobiet i mężczyzn odbywać się będzie w następujących kategoriach: Młodzik, Junior Młodszy, Junior, Orlik (U-23), Elita, Masters (tylko wśród mężczyzn).

Będzie również prowadzona osobna klasyfikacja, dla osób zrzeszonych w Akademickim Związku Sportowym. Ponadto z racji, że impreza jest wpisana do kalendarza PZKol, zawodnicy posiadający licencję, będą punktować na każdych zawodach.

AZS MTB CUP (fot. azsmtbcup.com)AZS MTB CUP (fot. azsmtbcup.com)

Dwa minione, bardzo udane sezony zaowocowały kontynuacją współpracy z większością sponsorów oraz uzyskaniem wsparcie od nowych firm. Dzięki temu na pula nagród w tym roku wyniesie pond 100 tys. złotych. Będą to m.in. kamery, aparaty, rowery, odzież kolarska, suplementy, latarki, bukłaki, impregnaty, samochodowe bagażniki na rowery, akcesoria i części rowerowe i wiele innych.

Ponadto na każdych zawodach będzie można przetestować kamery GoPro i regulowane sztyce Blacx, a także wyczyścić rowery produktami Muc-Off, oraz zapoznać się z różnego rodzaju sprzętem outdoorowym prezentowanym na stoiskach naszych sponsorów i partnerów.

Szczegółowe informacje na: www.azsmtbcup.com

Kalendarz imprez:

  • I edycja – 22 kwietnia Warszawa
  • II edycja – 6 maja Bydgoszcz
  • III edycja – 20 maja Wrocław
  • IV edycja – 9 czerwca Piwniczna / Wierchomla
  • V edycja – 15 lipca Ustroń
  • VI edycja – 2 września Lublin
  • VII edycja – 23 września Zabrze

Więcej informacji udziela:

Grzegorz Miedziński

Tel. 501 641 706

E-mail: grzegorz.miedzinski@azs.pl

Imprezę wspiera:

Źródło: Polish Outdoor Group 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0