HomeNowości z rynku

Trenuj mądrze na wiosnę – Timex Ironman Run Trainer

Intuicyjne urządzenie treningowe z GPSem i pomiarem tętna to propozycja firmy Timex dla entuzjastów sportu. Najnowszy zegarek sprawdza się podczas biegu, jazdy na rowerze i w wodzie.

Pomiar tętna pozwala na efektywny trening, zwiększa wiedzę o możliwościach organizmu, ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, a także pomaga w budowie masy mięśniowej.

Timex Ironman Run TrainerTimex Ironman Run Trainer

Puls jest jednym z najprostszych i najbardziej obiektywnych mierników poziomu wysiłku fizycznego. Znajomość jego wartości i umiejętność dostosowania mogą ułatwić trening i zwiększyć jego efektywność – mówi fizjoterapeuta serwisu TrenujMądrze.pl. – To, czy w danej chwili pracujemy nad kondycją, spalamy zapasy tłuszczowe czy „zjadamy” mięśnie zależy właśnie od częstości pracy serca i czasu trwania wysiłku. Dlatego tak ważny jest pomiar pulsu podczas treningu – dodaje.

Wywodzący się z elitarnej marki Ironman zegarek Timex Run Trainer to odpowiedź firmy na trend świadomego treningu. Wbudowany moduł GPS w technologii SiRFstarIV pozwala śledzić dystans, prędkość i tempo w czasie rzeczywistym – wznosząc trening na wyższy poziom satysfakcji i zaawansowania.

Pięć timerów interwałowych (w tym „warm up” czyli rozgrzewka i „cool down” czyli ochłonięcie) z dedykowanymi i programowalnymi przedziałami tętna, to sposób na indywidualizację założeń treningowych i aktywność w bezpiecznej dla organizmu, tlenowej strefie. Pas HRM korzysta z cyfrowej transmisji danych przy pomiarze pracy serca, pozwalającej unikać zakłóceń w trakcie grupowych startów np. podczas maratonu.

Pomiar pulsu to nieodłączna cecha świadomego treningu – w połączeniu z możliwościami technologii GPS daje pełen obraz naszych wyników. Przy pracach nad urządzeniem treningowym Ironman Run Trainer słuchaliśmy opinii klientów – multimedalistów zawodów triatlonowych Ironman oraz ambitnych biegaczy, który dzielili się z nami swoimi uwagami podczas Maratonu w NY, Londynie czy Warszawie. Potrzeba posiadania intuicyjnego i kompleksowego monitora aktywności fizycznej jest uniwersalna i wierzymy, że Ironman Run Trainer spełnia te założenia – mówi Bartosz Szlązkiewicz, Marketing Manager Timex Group Polska.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=HI9goQxwDP4]

Model charakteryzuje duży, przejrzysty ekran z trzema lub czterema liniami wyświetlania, co ułatwia odczytywanie informacji podczas treningu. Mniej cierpliwi docenią możliwość zmiany sposobu i liczby wyświetlanych informacji – jednym przyciskiem podczas trwania treningu. Zegarek jest również kompatybilny z czujnikiem kroków Foot Pod.

Run Trainer posiada alarmy hydracyjne, pomagające w optymalnym nawodnieniu organizmu podczas wysiłku. Funkcja Target Time Indicator pozwala utrzymać zawodnika w pożądanym tempie treningu – przy pomocy sygnału dźwiękowego informuje o konieczności zwolnienia bądź wzmożenia aktywności. Model posiada także funkcję Hands-free Chronograph czyli możliwość automatycznego zapisywania międzyczasów w oparciu o odległość lub czas oraz charakteryzuje się pamięcią 15 treningów.

Timex Ironman Run Trainer komunikuje się z komputerem umożliwiając przegląd i planowanie tras oraz treningów z wykorzystaniem platformy TrainingPeaks, a wszystkie ustawienia dostępne są z poziomu klawiatury. Akumulator działający 8 godzin przy włączonym trybie GPS oraz monitorem pracy serca i wodoszczelność w klasie 50M zapewniają bezproblemowość treningu w każdych warunkach.

Zegarki dostępne są w punktach sprzedaży Timex w całej Polsce oraz w sklepie internetowym www.timex.pl

Cena: 1099 PLN z pasem HRM

Źródło: Timex

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0