HomeNowości z rynku

Karrimor wraca na rynek odzieżowy

Po siedmioletniej przerwie, brytyjska marka Karrimor odnowiła swoją ofertę ubrań, wprowadzając na wiosnę 2012 roku trzy modele kurtek.

Karrimor Alpiniste Jacket

Karrimor Alpiniste to topowy model serii, dlatego Karrimor wybrał i zastosował w kurtce trójwarstwową tkaninę eVent, której charakterystyką jest wysoka oddychalność. Karrimor jest kolejną marką z Wielkiej Brytanii, obok marek Rab i Montane, która zdecydowała się na produkcję odzieży z materiału eVent.

Karrimor, kurtka Alpiniste JacketKarrimor, kurtka Alpiniste Jacket

Model Alpiniste jest wielofunkcyjną kurtką outdoorową wyposażoną w pojemny kaptur współpracujący z kaskiem, dzięki czemu nadaje się zarówno do wszechstronnego użytkowania w górach, jak i wyspecjalizowanego zastosowania wspinaczkowego. 

Pozostałe elementy konstrukcyjne kurtki obejmują zamki wentylacyjne, siatkowe kieszenie wewnętrzne, kieszeń piersiową i wodoodporne zamki YKK. Zewnętrzną tkaninę tworzą wytrzymałe włókna poliamidowe. Model jest dostępny zarówno w wersji damskiej (460 g), jak i męskiej (500 g). Kurtka kosztuje 199.99 GBP. 

Karrimor Xlite Helium

Xlite Helium jest modelem wykonanym z 2,5-warstwowej tkaniny zwanej Weathertite Extreme. Waga kurtki to 370 g i 340 g w odpowiednio męskiej i damskiej wersji. Kurtka posiada kieszenie wentylacyjne oraz zintegrowany, kompatybilny z kaskiem kaptur. Zastosowano w niej wodoodporne zamki firmy YKK. 

Karrimor, kurtka Xlite HeliumKarrimor, kurtka Xlite Helium

Według specyfikacji dostarczonej przez markę Karrimor, tkanina Weathertite Extreme jest mniej oddychająca niż eVent – 10.000 g/m2/24h w porównaniu do 14,000 g/m2/24h – i jest tylko w połowie tak wodoodporna jak eVent, jednak przewagą kurtki Xlite Helium jest jej niższa waga i cena. W handlu będzie dostępna za równowartość około 119.99 GBP.

Karrimor Transition

Trzecią kurtką w nowej serii jest wielofunkcyjny softshell – Transition. Model wyposażony jest w wodoodporne zamki błyskawiczne, nie posiada kaptura.

Karrimor, kurtka softshellowa TransitionKarrimor, kurtka softshellowa Transition

Wersja męska kurtki waży 530 g, wersja damska – 450 g. Transition kosztuje 79,99 GBP.

Karrimor planuje także rozszerzenie linii odzieży na sezon jesień/zima 2012. Więcej informacji znajduje się na stronie store.karrimor.com

Źródło: outdoorsmagic.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0