HomeNowości z rynku

Nowości w Polar Sport: test kurtki marki Millet i nowe marki w ofercie sklepu

Na stronie sklepu Polar Sport Test ukazała się recenzja kurtki K PRO GTX marki Millet. W ofercie krakowskiego sklepu pojawiły się także dwie nowe marki: Garmont i Columbia.

Najwyższe modele każdej marki są zazwyczaj dopieszczone w najdrobniejszych szczegółach, ze względu na grupę odbiorców oraz cenę, za którą powinna być oferowana najwyższa jakość. Czy tak jest naprawdę? Przedstawiamy test kurtki K PRO GTX, jednego z topowych modeli firmy Millet.

Polar Sport Test - kurtka K PRO GTX marki MilletPolar Sport Test – kurtka K PRO GTX marki Millet

Kurtka K PRO zgodnie ze swoją nazwą została zaprojektowana dla profesjonalistów, którzy użytkują odzież cały czas, nierzadko w bardzo trudnych warunkach. Przewodnicy górscy, wspinacze, freeriderzy, zaawansowani turyści – każdy, kto potrzebuje profesjonalnej ochrony i trwałości.

Do przeprowadzenia testu dysponowaliśmy kurtką K EXPERT GTX (wcześniejsza wersja) oraz K PRO. Kurtka K EXPERT GTX jest zrobiona z tego samego materiału i nie jest już produkowana, dlatego w opisie szczegółów skupiliśmy się na modelu K PRO, który jest ulepszoną konstrukcją i ma sporo poprawionych rozwiązań (umiejscowienie zamków, kieszenie, kaptur, krój strefy stretch).

K PRO testowana była przez 11 miesięcy do wspinania w Tatrach, skitouringu, turystki oraz jako kurtka narciarska. Zaznała silnych wiatrów, niejednej ulewy, siarczystych mrozów i szorstkości granitu. Używana była podczas górskich wyjazdów, jak również na co dzień w deszczowe dni.

Polar Sport Test - kurtka K PRO GTX marki MilletPolar Sport Test – kurtka K PRO GTX marki Millet

Wrażenie solidności, jakie daje gruby materiał okazało się w całości słuszne, a nawet przerosło oczekiwania. Kurtka po roku użytkowania wygląda doskonale, nie posiada żadnych uszkodzeń mechanicznych, choć miała ku temu wiele okazji: wspinaczka rozpieraczką w tatrzańskim kominie, noszenie na ramieniu nart, ciężkiego plecaka czy dupozjazdy spod ściany nie pozostawiły po sobie żadnego śladu… cały test znajduje się tutaj.

Źródło: Polar Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 3
  • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    Garmont . Miałem kiedyś buty Garmont więcej takiej szmiry nie kupię!!!!