HomeImprezy outdoor

The North Face Explore Fund: Stowarzyszenie Skalny Most otrzyma wsparcie

Działające w Jeleniej Górze Stowarzyszenie Skalny Most jako jedna z 14 inicjatyw z całej Europy otrzyma wsparcie w ramach drugiej edycji The North Face Explore Fund.

The North Face Explore Fund to realizowany od 2010 roku program wsparcia organizacji pozarządowych działających na rzecz edukacji w zakresie zdrowia i dbałości o środowisko naturalne oraz zachęcających młodych ludzi do wszelkich form aktywności outdoorowej.

The North Face Explore Found (fot. Corey Rich)The North Face Explore Found (fot. Corey Rich)

Jak tłumaczy Eric Pansier, dyrektor marketingu The North Face oraz członek rady przyznającej dofinansowanie: Od ponad 40 lat marka The North Face stara się zachęcać młodych ludzi do aktywności sportowej. Czyni to wspierając sportowców, ekspedycje i różnego rodzaju wydarzenia sportowe. The North Face Explore Fund to krok dalej w naszej działalności i pierwszy tego typu program na tak dużą skalę. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć pierwsze efekty pracy na rzecz najmłodszych odkrywców.

W tym roku dotacje w ramach programu otrzyma 14 organizacji z całej Europy, w tym Stowarzyszenie Skalny Most z Jeleniej Góry, którego działalność skupia się wokół aktywności ruchowej, organizacji najmłodszym gier zespołowych i integracyjnych, wędrówek górskich, wspinaczek i biwaków.

Stowarzyszenie otrzymało wsparcie na realizację projektu „The world is waiting!”, który obejmie 4 wycieczki dla dzieci z domu dziecka w Jeleniej Górze. Będą to przede wszystkim wyprawy wspinaczkowe i krajoznawcze w Rudawy Janowickie i Góry Izerskie. Każda z nich będzie miała na celu zachęcenie dzieci do odkrywania otaczającego ich świata, pomagania sobie nawzajem, oraz dbania o środowisko naturalne.

Młodzież będzie w dużej mierze uczyć się współorganizować czas, gotować, dbać o porządek. Będą pracować z mapą, ścieżkami dydaktycznymi, uczyć się obserwować przyrodę. W większości będziemy zatrzymywać się na polach namiotowych, obozowiskach, schroniskach górskich. Explore Fund finansuje sprzęty niezbędne nam do działań, m.in. namioty, śpiwory, maty, plecaki, kuchenki, natomiast środki na wyjazdy to darowizny. Wraz z dziećmi wyjeżdżać będzie 3-4 członków stowarzyszenia, z odpowiednimi kwalifikacjami i wiedzą – tłumaczy Ola Florek ze Stowarzyszenia Skalny Most.

The North Face Explore Fund (fot. Corey Rich)The North Face Explore Fund (fot. Corey Rich)

„The world is waiting” to kolejny projekt działającego do 2010 roku Stowarzyszenia stworzonego przez nauczycieli i młodych ludzi zafascynowanych górami, podróżami i wspinaczką. Dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorstw organizują oni zajęcia dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka Dąbrówka i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Jeleniej Górze. Obejmują one nie tylko wyjazdy, ale też zajęcia sportowe i rekreacyjne oraz korepetycje z języka angielskiego i języka niemieckiego.

Do kolejnej edycji programu będzie można aplikować w dwóch terminach. Rejestracja projektów zimowych została otwarta 1 marca 2012 roku. Organizacje mają czas na zgłoszenie swojej kandydatury do 2 Czerwca 2012 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 sierpnia 2012 roku. Z kolei zgłoszenia projektów letnich potrwa od 3 października 2012 do 24 lutego 2013 roku. Wyniki ogłoszone zostaną 1 marca 2013 roku.

Więcej informacji znaleźć można na na stronach www.explorefund.eu i www.thenorthfacejournal.com.

Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0