HomeNowości z rynkuImprezy outdoor

Słońce, plaża i… wspinaczka? – The North Face® Kalymnos Climbing Festival

W dniach 28 – 30 września odbędzie się The North Face® Kalymnos Climbing Festival. Na trzy dni grecka wyspa stanie się prawidzwym centrum wspinaczkowego świata. Marka The North Face przedstawia także kilka produktów z myślą o wspinaczce i boulderingu.

Najwyższej jakości wapień, brak kruchej skały, ciągle powiększająca się liczba dróg wspinaczkowych na różnym poziomie, słońce, plaża i pyszne jedzenie. Brzmi jak opis wspinaczkowego raju?

To Kalymnos – grecka wyspa położona na morzu Egejskim, która swoją sławę zyskała w połowie lat 90 – tych XX wieku, kiedy to została odkryta przez środowisko wspinaczkowe. 

Od 28 do 30 września odbędzie się tam The North Face® Kalymnos Climbing Festival. Jest to propozycja dla wszytskich tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez chociażby kilku dni spędzonych w skałach.

Wyprawa na Kalymnos będzie nie tylko okazją do wspinaczki w międzynarodowym towarzystwie (swój udział zapowiedzieli tacy członkowie teamu The North Face jak: James Pearson, Iker i Eneko Pou, Caroline Ciavaldini, Hansjoerg Auer, Herve Barmasse, Sam Elias, Emily Harrington i Hazel Findlay), ale także sznasą na wzięcie udziału w zawodach, losowaniach nagród, kursach i imprezach na plaży.

Jednym z bardziej emocjonujących wydarzeń festiwalu będą z pewnością zawody wspinaczkowe, które odbędą się na całkowicie nowych drogach. Na najlepszych czeka

10 000 euro w gotówce i nagrody rzeczowe The North Face o wartości 5 000 euro! 

Kalymnos jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania wspinaczki sportowej. Prawdziwy raj na ziemi, z trasami na wszystkich poziomach zaawansowania. Zapraszamy wszystkich do spędzenia kilku niezapomnianych dni na tej wspaniałej wyspie – na pewno nie zabraknie pozytywnych emocji! Do zobaczenia na Kalymnos! – zachęca Iker Pou. 

Rejestracja do udziału w zawodach rozgrywanych w ramach The North Face® Kalymnos Climbing Festival rusza w maju 2012 na www.thenorthfacejournal.com

Więcej informacji na Facebooku i Twitterze

The North Face Climbing 

Przedstawiamy kilka produktów The North Face zaprojektowanych z myślą o wspinaczce i boulderingu. 

  • Gottardo i Cresciano

Wygodne, elastyczne koszulki Gottardo i Cresciano idealnie sprawdzą się w czasie wspinaczki w ciepłe dni. Przeznaczona dla mężczyzn Gottardo jest wydłużona w okolicach bioder, co gwarantuje, że będzie zakrywała cały tors w każdej sytuacji.

The North Face, męska koszulka GottardoThe North Face, męska koszulka Gottardo

The North Face, damska koszulka CrescianoThe North Face, damska koszulka Cresciano

Z kolei szerokie wycięcia damskiej Cresciano zapewniają pełną swobodę ramion. W obu wykorzystano materiały, których hydrofobowe włókna szybko odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała.

  • Highball 

Dostępne w wersji damskiej i męskiej spodnie, mają dopasowany krój, dzięki czemu wygodnie układają się pod uprzężą. Elastyczny nylon oraz odpowiednia konstrukcja (m.in. klin w kroku) zapewniają pełną swobodę ruchów. Materiał chroni także przed szkodliwym promieniowaniem UV. Odwrotnie wszyty rozporek w wersji dla mężczyzn zaprojektowany został z myślą o uprzęży. Nie zabrakło także pętli do mocowania woreczka z magnezją. 

The North Face, męskie spodnie HighballThe North Face, męskie spodnie Highball

The North Face, damskie spodnie HighballThe North Face, damskie spodnie Highball

  • Bat Hang

Bardzo ciekawą propozycją są także elastyczne dżinsy The North Face. Dzięki podwójnej warstwie materiału w kolanach oraz wstawkom z materiału Cordura® są bardzo wytrzymałe. Podobnie jak w innych spodniach wspinaczkowych zakrzywiona linia kolan i klin w kroku zastosowano by zapewnić pełną swobodę ruchów.

The North Face, spodnie Bat HangThe North Face, spodnie Bat Hang

Więcej informacji na temat produktów The North Face znaleźć można na stronie www.thenorthface.com.

Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0