HomeNowości z rynku

Ciekawostki outdoor: nadmuchiwane lampy solarne

Doskonała na biwak, podczas wieczorów spędzonych w namiocie, przygotowywania kolacji na łonie natury, czy wieczornych kąpieli w jeziorze z dala od cywilizacji – nadmuchiwana lampa solarna LuminAID. 

LuminAIDLuminAID

Jak to działa? Na rdzeniu lampy LuminAID umieszczony jest cienki i lekki akumulator, panel słoneczny oraz zestaw super jasnych diody LED. Obwód elektryczny i panele fotowoltaiczne są zabezpieczone z dwóch stron tworzywem sztucznym, które chroni je przed uszkodzeniem. Światło diod rozproszone jest w dużym, nadmuchiwanym worku z półprzezroczystego plastiku. Powstające w ten sposób światło jest ciepłe, delikatne i „nastrojowe”, przy czym producent zapewnia, że można przy nim bez problemu czytać książkę.

LuminAIDLuminAID

Lampa ma wzmocniony uchwyt, dzięki czemu bez obaw można ją na czas ładowania przymocować do plecaka. Jest także wodoszczelna, co więcej – pływa po powierzchni wody, nie trzeba się zatem martwić ani deszczem, ani nawet upuszczeniem jej do jeziora. Lampa będzie także nieodzownym elementem podczas wieczornej kąpieli w jeziorze czy rzece.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=2nsrCaT3MfI]

Przede wszystkim jednak lampa znajdzie zastosowanie w namiocie, oświetlając całą jego powierzchnię zarówno podczas wspólnego czekania na lepszą pogodę, wieczornych rozmów, jak i przeczesywania plecaków przed snem. Jest dużo lepsza od czołówki, gdyż nie oślepia współtowarzyszy. Przed namiotem na kampingu oświetli przestrzeń podczas przygotowywania kolacji czy wczesnego śniadania, i zagwarantuje przyjemne światło podczas jedzenia. 

Nadmuchiwana lampa solarna niewiele waży (mniej niż 90 gramów), jest płaska i mała, dzięki czemu jest naprawdę niewielkim dodatkiem do całości ekwipunku.

LuminAIDLuminAID

Bateria wymaga około 5 godzin światła słonecznego, aby w pełni się naładować. Jedno ładowanie wystarczy na cieszenie się światłem przez około 4 godziny (przy 35 lumenach), i do 6 godzin (przy 20 lumenach). Bateria pozostaje naładowana przez około 6 miesięcy i może być ładowana do 800 razy.

Lampa LuminAID została stworzona dla ludzi, którzy są pozbawienia stałego dostępu do energii elektrycznej (według statystyk w takiej sytuacji jest 1 na 6 osób na świecie). Bez prądu zmuszeni są do korzystania z toksycznych lamp naftowych – LuminAID ma przyjść im z pomocą.

[video:http://vimeo.com/31208357]

Na jedną lampę kupioną przez użytkownika jednocześnie jedna trafia do potrzebujących. Lampa LuminAID kosztuje około 25 dolarów. 

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.luminaidlab.com


KOMENTARZE

WORDPRESS: 0