HomeImprezy outdoor

Rajd Bike Orient 2012 w Puszczy Bolimowskiej

Dużo emocji czeka na uczestników tegorocznego Rajdu Bike Orient – najważniejszej rowerowej imprezy na orientację w centralnej Polsce. Około 200 rowerzystów wyruszy w drugi weekend czerwca na poszukiwanie punktów kontrolnych rozmieszczonych w Puszczy Bolimowskiej.

W zależności od wybranej trasy będą pokonywać od kilkunastu do ponad 100 km. Organizatorzy przygotowują również trasę, którą będzie można pokonać częściowo rowerem i pieszo.

Udział w rajdzie jest otwarty dla wszystkich. Trasy przygotowane będą w taki sposób, żeby w imprezie poradziły sobie osoby zaczynające przygodę z imprezami na orientację. Również doświadczeni orientaliści powinni być usatysfakcjonowani poziomem trudności dostosowanym do ich umiejętności. Dobra zabawa i ciekawa przygoda czeka na każdego.

Równolegle z Rajdem Bike Orient wystartuje Dog Orient – impreza dla biegaczy i piechurów, startujących wraz z psami.

To wszystko czeka na uczestników w sobotę 9 czerwca. Natomiast drugiego dnia imprezy, w niedzielę dla chętnych zaplanowany jest spływ kajakowy po rzece Rawce.

Podstawowe informacje:

  • Termin: 9-10 czerwca 2012
  • Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Gazdówka” w Budach Grabskich
  • Organizator: Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient
  • Zgłoszenia, regulamin i szczegóły na stronie bikeorient.pl

Dla wszystkich zainteresowanych aktywnym poznawaniem ciekawych terenów organizatorzy Rajdu Bike Orient przygotowali Grę Terenową Adventure Orient.

W dowolnym czasie i z dowolnego miejsca można wyruszyć na poszukiwanie punktów kontrolnych rozmieszczonych w Spalskim Parku Krajobrazowym. Aby przystąpić do zabawy należy zaopatrzyć się w specjalne wydanie mapy turystycznej tego terenu.

Po odnalezieniu punktów w terenie należy oznaczyć kartę startową specjalnymi znacznikami znajdującymi się w tych miejscach. Na wytrwałych czekają nagrody losowane spośród wszystkich osób biorących udział w grze terenowej podczas całego sezonu. Szczegóły na stronie adventureorient.pl.

BikeOrient 2011 (fot. Paweł Banaszkiewicz, Anna Rozent, Dariusz Bogumił, Magdalena Gruziel):


Więcej zdjęć i relacja z ubiegłorocznej edycji znajdują się tutaj.

KTR BikeOrient

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0