HomeRynek outdoor

Jack Wolfskin stawia na biathlon

Jack Wolfskin znacząco zwiększa swoje zaangażowanie w sporty zimowe. Niemiecki producent artykułów outdoorowych podpisał na okres dwóch lat umowę dla głównego sponsora z międzynarodowym przedsiębiorstwem do spraw marketingu sportowego Infront Sports & Media, będącym partnerem Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU) oraz krajowych związków Pucharu IBU w biathlonie.

Porozumienie obejmuje wszystkie zawody Pucharu IBU w biathlonie począwszy od sezonu 2012/13, łącznie z Mistrzostwami Świata IBU Biathlon 2013 w Nowym Mieście w Czechach.

Marcus Pieker, menedżer ds. sponsoringu i imprez sportowych w firmie Jack Wolfskin: W rozszerzeniu naszego portfolio sportów zimowych o Puchar Świata w biathlonie widzimy ogromny potencjał trwałego wzmocnienia naszej marki w autentycznym i wiarygodnym otoczeniu. Możemy również zaakcentować swoją obecność na rynkach międzynarodowych, jak na przykład skandynawskim lub rosyjskim. 

Ciągła widoczność marki przez cały sezon

Zawody Pucharu Świata IBU w biathlonie rozgrywane są przez cały sezon sportów zimowych i obejmują dziewięć wydarzeń, odbywających się głównie w krajach najsilniejszych rynków sportów zimowych w Europie.

Jako sponsor imprez związanych z Pucharem IBU w biathlonie, Jack Wolfskin odniesie korzyści z pozycjonowania marki na miejscu wydarzeń. Na przykład na powierzchniach reklamowych na stadionach i na trasie, poprzez umieszczenie logo na numerach startowych zawodników oraz wykorzystując różne inne możliwości promocji.

Michael Witta, dyrektor naczelny Infront Austria, stwierdził: Angażując się zarówno w Puchar Świata IBU w biathlonie, jak i w Puchar Świata FIS w narciarstwie alpejskim, firma Jack Wolfskin wykorzysta wkrótce dwa z najważniejszych na świecie wydarzeń związanych ze sportami zimowymi jako platformę do komunikacji swojej marki. Nowy, obszerny pakiet sponsoringu obejmuje wszystkie dziewięć wydarzeń związanych z Pucharem Świata IBU oraz prestiżowe Mistrzostwa Świata IBU 2013 w Nowym Mieście i zapewnia firmie Jack Wolfskin stałą obecność przez cały sezon.

Źródło: Jack Wolfskin 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0