HomeImprezy outdoor

Gasherbrum I – spotkanie z Adamem Bieleckim

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza wszystkim miłośników gór wysokich na spotkanie z Adamem Bieleckim, członkiem wyprawy Polskiego Związku Alpinizmu na GI (8068 m n.pm.) – najwyższego z Gasherbrumów dotąd niezdobytego zimą.

9 marca, ok. godziny 08:30 czasu lokalnego dwóch członków wyprawy, Adam Bielecki i Janusz Gołąb, stanęli na szczycie góry dokonując pierwszego, historycznego wejścia zimowego. Wejście odbyło się tak zwaną drogą japońską od strony północno zachodniej, bez użycia aparatury tlenowej. Wyprawa założyła bazę 21 stycznia 2012 roku, szczyt został zdobyty 49 dnia od rozpoczęcia akcji górskiej. Pierwsze zimowe wejście na szczyt GI jest zarazem drugim w historii zimowym wejściem na ośmiotysięcznik w Karakorum i wielkim sukcesem polskiej ekipy.

Kierownikiem wyprawy był Artur Hajzer, kierownikiem bazy Agnieszka Bielecka, w składzie znajdowali się również wspinacze pakistańscy, Ali Sadpara oraz Shaheen Baig. Wyprawa zainicjowana została przez przewodniczącego Komisji Sportu, posła Ireneusza Rasia, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Spotkanie z Adamem Bieleckim odbędzie się we czwartek 24 maja 2012 r. o godz. 19:00 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda

Partnerzy spotkania: wspinanie.pl, góryonline.com, ceneria.pl, climb.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0