HomeRynek outdoor

OutDoor 2012 – podstawowe informacje i targowe atrakcje

Do odbywających się w dniach 12-15 lipca targów coraz bliżej. Organizator, Messe Friedrichshafen, prezentuje targowe atrakcje. 

Na tegorocznych targach OutDoor spodziewanych jest 900 wystawców, z 40 krajów. W sumie wystawi się ponad 1000 marek z całego świata. Targi te przyciągają także międzynarodowe grono odwiedzających – około 80% gości będzie spoza Niemiec.

OutDoor Show 2011 (fot. Messe Friedrichshafen)OutDoor Show 2011 (fot. Messe Friedrichshafen)

Targi odbędą się od czwartku do soboty w godzinach od 9 do 18, a w niedzielę od godziny 9 do 17. Wystawcy zajmą 12 hal, o całkowitej powierzchni 85 tys. m2.

Organizatorzy przygotowali dla wystawców i odwiedzających wiele dodatkowych atrakcji. Wśród nich: 

 • OutDoor Conferences we współpracy z European Outdoor Group

Wykłady, warsztaty, innowacje produktowe, najnowsze osiągnięcia, trendy – wszystkie wykłady i prezentacje odbędą się w East Conference Center i Foyer, na pierwszym piętrze. Tłumaczenie symultaniczne będzie dostępne do prezentacji odbywających się w sali Berlin. 

 • Siódma edycja nagrody OutDoor Award oraz przyznanie tytułu OutDoor Celebrity

Nagroda OutDoor Award stała się znakiem jakości dla zwycięskich produktów. Zgłoszone produkty, podzielone na osiem kategorii, zostaną ocenione przez międzynarodowe, eksperckie jury pod względem innowacyjności, jakości projektu i wykonania, materiałów, przyjazności dla środowiska, trwałości, funkcjonalności, bezpieczeństwa i wartości marki.

OutDoor Show 2011 (fot. Messe Friedrichshafen)OutDoor Show 2011 (fot. Messe Friedrichshafen)

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w czwartek, 12 lipca, w hali A1, o godz. 17:30. Wszystkie zwycięskie produkty będzie można podziwiać codziennie podczas trwania targów w East Foyer.

 • Tor przeszkód GORE trail runnig (West Open Air Grounds)

Po raz szósty firma Gore będzie oficjalnym partnerem cieszących się popularnością zawodów na najszybszy bieg trail running na specjalnie do tego przygotowanym „torze przeszkód”.

OutDoor Show 2011 – Gore trail running (fot. Messe Friedrichshafen)OutDoor Show 2011 – Gore trail running (fot. Messe Friedrichshafen)

Rundy kwalifikacyjne:

– piątek, godz. 11

– sobota, godz. 11 i godz. 14

– Finał: sobota, godz. 18 

 • Na wysokości

Spragnienie adrenaliny będą mogli także spróbować swoich sił na slackline i waterline, oraz na tyrolce.

Na terenie East Open Air Grounds będą stacjonować European Rope Course Association (ERCA) oraz International Adventure Park Association (IAPA), które zademonstrują podstawowe techniki ratownicze. Tutaj także do dyspozycji zwiedzających będzie slackline oraz inne aktywności outdoorowe.

OutDoor Show 2011 – Gore trail running (fot. Messe Friedrichshafen)OutDoor Show 2011 (fot. Messe Friedrichshafen)

OutDoor Show 2011 (fot. Messe Friedrichshafen)OutDoor Show 2011 (fot. Messe Friedrichshafen)

W Foyer West natomiast będzie stała ściana wspinaczkowa, dostępna dla publiczności od czwartku do soboty. W sobotę o godz. 12 odbędzie się na niej „High jump contest”, zaś od godz. 14 do 15 będą trwały kwalifikacje do European OutDoor Speedcup 2012. Finały startują od godziny 17.

 • OutDoor Movie Nights

Na tragach OutDoor coś dla siebie znajdą także miłośnicy filmu górskiego. Będzie można zobaczyć siedem filmów z Vaude PrimaLoft Banff Mountain Film Festival World Tour. Tematyka filmów obejmuje pełen zakres outdoorowych aktywności, od wspinaczki na potężnych lodowcach na Alasce, po wędrówki po Saharze.

Pokazy odbędą się na pierwszym piętrze, w Conference Center, East Foyer, w sali Berlin. 

 • OutDoor Party

Targi OutDoor to także plenerowe przyjęcie sponsorowane przez markę Polartec®, przy wsparciu EOCA. Bilet wstępu na imprezę kosztuje 15 euro, a w jego ramach uczestnicy otrzymują koszulkę Polartec, jedzenie i cztery kupony na napoje (alkoholowe lub bezalkoholowe). Bilety można nabyć w punktach sprzedaży w East i West Foyer. Gości na przyjęcie zawiozą darmowe autobusy. OutDoor Party odbędzie się w sobotę, 14 lipca. Start o godz. 18:30.

 • EOCA – European Outdoor Conservation Association

W czwartek, o godz. 11:30 w Foyer East odbędzie się prezentacja tegorocznych projektów finansowanych przez European Outdoor Conservation Association. Na stoisku EOCA będzie można także dokonywać wpłaty na rzecz organizacji.

 • Bilety na targi OutDoor 2012:

Przedsprzedaż biletów dla odwiedzających:

 • 1 dzień – 14 euro
 • karnet na 2 dni – 23 euro
 • karnet na 3 dni – 31 euro
 • karnet na 4 dni – 36 euro

Sprzedaż w dniu rozpoczęcia tragów:

 • 1 dzień – 21 euro
 • karnet na 2 dni – 33 euro
 • karnet na 3 dni – 43 euro
 • karnet na 4 dni – 52 euro

Wszystkie informacje o targach, transporcie i noclegach dostępne są na stronach:

www.outdoor-show.com oraz www.outdoor-show.de

Źródło: Messe Freidrichshafen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0