HomeImprezy outdoor

adidas Terrex Team Poland gotowy na wyzwania

600 km w 5 dni, z kilkoma zaledwie godzinami snu, wśród finlandzkich jezior – biegiem, rowerem, na kajakach, na linach… Brzmi abstrakcyjnie? Takie wyzwanie podejmą tego lata sportowcy z adidas Terrex Team Poland.

Czteroosobowa ekipa zajęła w ubiegłym roku 4. miejsce w 400-kilometrowym rajdzie Slovenia Adventure Race. W tym sezonie, adidas pomaga im zrealizować kolejne ekstremalne sportowe cele. 

adidas Terrex Team Polandadidas Terrex Team Poland

adidas Terrex Team Poland w 2012 roku planuje udział w kilku spośród najtrudniejszych imprez adventure racing, organizowanych w ramach Pucharu Świata i Pucharu Europy.

W lipcu adidas Terrex Team Poland wystąpi w wyjątkowo trudnym ekspedycyjnym rajdzie przygodowym Endurance Quest w Finlandii. W ciągu 6 dni, od 24 do 29 lipca, zespół pokona łącznie 600 km ścigając się z rywalami i własnymi słabościami na rowerach górskich, kajakach, rolkach, kanadyjkach i biegiem. Wyjątkowych wrażeń dostarczą im trudne zadania alpinistyczne.

We wrześniu przedstawiciel teamu zmierzy się ze 100 km Biegiem Siedmiu Dolin. Natomiast w październiku cały zespół stawi się na starcie Lycian Challenge Adventure Race w Turcji. Czteroosobowy team będzie miał za zadanie jak najszybciej pokonać 400 km tureckich tras i bezdroży, praktycznie bez snu.

Do najważniejszych rajdów sezonu będą się przygotowywać trenując na rowerach górskich, kajakach, rolkach, ich stopy pokonają setki kilometrów. Ponadto, swoją formę będą sprawdzać rywalizując na naszym polskim podwórku w zawodach adventure racing i biegach ultra.

adidas Terrex Team Polandadidas Terrex Team Poland

adidas Terrex Team Poland tworzą doświadczeni uczestnicy imprez ekstremalnych. Pierwszym z nich jest Krzysztof Łakomiec, inicjator i organizator Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych ANTYGrawitacja oraz rajdu przygodowego ON-SIGHT Adventure Race. Brał udział w 30 biegach ultra i rajdach przygodowych, w większości zajmując czołowe lokaty.

Rolę nawigatora teamu pełnić będzie doświadczony podróżnik Jakub Wolski. Przejechał Namibię na rowerze w ramach projektu Afryka Nowaka, wiele razy obstawiał podium na krajowych zawodach adventure racing, w ubiegłym roku dzięki jego analitycznemu umysłowi i dobrej nawigacji team zajął 4. miejsce na Slovenia Adventure Race – rajdzie o międzynarodowej obstawie.

Krzysztof Dołęgowski kilkakrotnie zwyciężał w 100-kilometrowym wyścigu na orientację Kierat po ścieżkach i bezdrożach Beskidu Wyspowego. Zajął również 30. miejsce na 2300 zawodników w prestiżowym wyścigu Ultra-Trail du Mont-Blanc pokonując 170 km (i 10 000 metrów przewyższenia) wśród alpejskich szczytów. Uzyskał najlepszy czas wśród Polaków w historii tej imprezy.

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska, biegaczka ultra i zawodniczka adventure racing oraz dziennikarka sportowa, zajęła 11. miejsce wśród kobiet w prestiżowym wyścigu – 26. Marathon des Sables, pokonując 250 km po marokańskiej pustyni.

Rajdy w Finlandii i Turcji to dwa ogromne przedsięwzięcia, zarówno sportowe, jak i logistyczne. Nie jestem pewna czy gdyby nie wsparcie ze strony adidas, porwałabym się na nie już teraz – i to w jednym sezonie. Czeka nas bardzo dużo pracy, czujemy potężny respekt przed tymi wydarzeniami. To będą bezcenne doświadczenia – mówi Magda Ostrowska-Dołęgowska.

Potwierdzają to następni uczestnicy: Dzięki tej współpracy zyskaliśmy dodatkową motywację, żeby zrealizować takie cele, jak choćby start w Endurance Quest w Finalndii. To tego typu przedsięwzięcie, o którym każdy z nas po cichu myślał, ale bał się o tym powiedzieć głośno. Czeka nas niezapomniana przygoda, ale również niewyobrażalny wysiłek – dodaje Kuba Wolski.

Liczymy na Wasze wsparcie motywacyjne i mocno zaciśnięte kciuki!

Więcej informacji na:

www.adidas.pl/outdoor/

www.facebook.com/adidasoutdoor

Źródło: adidas 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    Gratulacje. No to gratuluje ekipa i trzymam kciuki za zagraniczne rajdy. Będę wyglądał relacji na stronie klubu. kreTcik 8)