HomeImprezy outdoor

Maraton Gór Stołowych – najświeższe komunikaty

Organizator odbywającego się w dniu 7 lipca III Maratonu Gór Stołowych informuje o noclegach, bazie zawodów, zamkniętych drogach, a przede wszystkim o tym, że są jeszcze wolne miejsca na zawody.

Wolne miejsca

W związku z dużą ilością zapytań informujemy, że na dzień 27 czerwca jest 667 zgłoszeń – natomiast wpłat otrzymaliśmy 445. Zgodnie z regulaminem listę startową zamkniemy przy 500 wpłatach. Tak więc jeśli ktoś jest jeszcze chętny prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się i wpłatę wpisowego. 

Zamknięta droga dojazdowa do Pasterki

Decyzją Zarządu Dróg Powiatowych droga dojazdowa do Pasterki (od zjazdu z drogi wojewódzkiej Radków – Karłów – Kudowa) będzie zamknięta w sobotę 7 lipca w godzinach 6.00-11.00. Jest to motywowane zbyt małą przepustowością tej drogi oraz brakiem wystarczającej ilości miejsc parkingowych dla wszystkich uczestników maratonu. Wjazd jest dopuszczalny wyłącznie dla osób które zarezerwowały noclegi wcześniej w miejscowości Pasterka oraz dla służb ratunkowych/organizacyjnych. Dla pozostałych osób dojeżdżających proponujemy pozostawienie samochodów na parkingach w Karłowie i dojście pieszo szlakiem zielonym 2 km. Po maratonie w godzinach 17.00 – 21.00 planowane są 2 busy odwożące uczestników z Pasterki do Karłowa. Sugerujemy także w miarę możliwości zgłaszanie się już w piątek w biurze zawodów w godz. 16-23.

Baza zawodów przeniesiona

Baza zawodów została przeniesiona do Domu Wypoczynkowego SZCZELINKA (300 m wcześniej jadąc do Schroniska). Tam też odbędzie się zakończenie zawodów. Start oczywiście pozostał na polanie przy Schronisku PTTK Pasterka.

Wolne miejsca noclegowe

Na chwilę obecną dostępne są jeszcze miejsca pod namiot (Schronisko PTTK – 20 namiotów, DW Szczelinka – 15 namiotów) oraz około 15 miejsc noclegowych w Schronisku Na Szczelińcu (meta maratonu).

Bufet na trasie

Za kilka dni pojawi się na stronie szczegółowe opisanie bufetów żywieniowych na trasie (gdzie, co dokładnie będzie wystawione do picia i jedzenia).

Źródło: Maraton Gór Stołowych

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0