HomeImprezy outdoor

The North Face Lavaredo Ultra Trail już jutro!

120 – kilometrowa trasa The North Face Lavaredo Ultra Trail o sumie przewyższeń na podejściach wynoszącej 6000 metrów to prawdziwy test wytrzymałości dla każdego biegacza.

Trudne technicznie ścieżki wiodą przez wyjątkowo suchy teren co oznacza konieczność przygotowania odpowiedniej startegii zarówno jeżeli chodzi o tempo i wysiłek włożony w pokonywanie poszczególnych odcinków jak i nawodnienie organizmu. Dodatkowym utrudnieniem jest wielogodzinny bieg w nocy, który wymaga skupienia i walki z narastającym zmęczeniem.

The North Face Lavaredo Ultra Trail (Damiano Levati)The North Face Lavaredo Ultra Trail (Damiano Levati)

Mimo to, co roku na starcie The North Face Lavaredo Ultra Trail staje coraz więcej zawodników z całego świata. Także tym razem w Cortinie d’Ampezzo, w której rozpoczyna i kończy się wyścig, nie zabraknie światowej czołówki biegów wytrzymałościowych. Swój udział potwierdzili m.in.: Sebastien Chaigneau, Zigor Iturrieta i Fernanda Maciel.

Ich zmagania śledzić będzie można dzięki specjalnej alpikacji Live Trail. Każdy uczestnik został wyposażony w mały nadajnik umożliwiający pomiar czasu na poszczególnych odcinkach trasy. Dzięki aplikacji dane te mogą być publikowane na żywo na profilach startujących na stronach Facebook i Twitter.

Więcej informacji:

web: www.thenorthfacejournal.com

facebook: http://www.facebook.com/thenorthface.europe

twitter: http://twitter.com/TheNorthFaceEU

LiveTrail APP: www.ultratrail.it

Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0