HomeRynek outdoor

Josef Wagner, senior partner w marce Hanwag, laureatem “OutDoor Celebrity of the Year 2012”

Podczas targów OutDoor międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy i specjalistów z branży wybrało osobowość, która wniosła szczególnie ważny wkład w branżę outdoorową. W tym roku „OutDoor Celebrity of the Year” został Josef „Sepp” Wagner, senior partner w marce Hanwag.

90-letni Josef Wagner, rozpoczął praktykę na szewca w warsztacie swojego wuja – Hansa Wagnera – 76 lat temu. Hans Wagner pochodził z rodziny szewców, zarówno jego ojciec, jak i bracia zajmowali się produkcją butów.

Hans Wagner wyprodukował pierwsze skórzane buty narciarskie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1936 roku. Pierwsze buty narciarskie typu cross-country powstały w jego warsztatach w 1970 roku. 

Josef Wagner, senior partner w marce Hanwag (fot. Messe Friedrichshafen)Josef Wagner, senior partner w marce Hanwag (fot. Messe Friedrichshafen)

W 1972 roku Josef Wagner objął stanowisko dyrektora zarządzającego i rozwinął Hanwaga w kierunku cenionej marki w międzynarodowym środowisku alpejskim. Hanwag był jednym z pierwszych producentów, który stworzył w 1980 roku buty do wspinaczki, w tym samym roku ostatecznie zrezygnowano z produkcji butów narciarskich. W tym czasie firma postanowiła skoncentrować się na produkcji najwyższej jakości butów górskich i trekkingowych, skupiając się na perfekcyjnym wykonaniu i innowacjach.

Josef Wagner kierował firmą aż do 2004 roku, kiedy to Hanwag został sprzedany szwedzkiej grupie Outdoor Fenix. Warunkiem sprzedaży było zachowanie lokalizacji firmy w Vierkirchen w Niemczech, a także utrzymanie wszystkich miejsc pracy.

„Sepp” Wagner obchodził swoje 90. urodziny 21 grudnia 2011 roku – w tym samym roku, Hanwag obchodziła 90. rocznicę założenia firmy. Josef Wagner wciąż jest zaangażowany w proces produkcji butów, sprawdza gotowe produkty, a także przekazuje swoją ogromną wiedzę pracownikom. Wszystko to ma miejsce każdego dnia tygodnia, poza czwartkiem, kiedy to Josefa można spotkać na korcie tenisowym podczas gry.

Tegoroczny laureat nagrody został wybrany przez jury złożone z przedstawicieli branży i dziennikarzy prasy outdoorowej, wśród których znaleźli się: Rolf G. Schmid (Mammut Sports Group AG, Szwajcaria), Piotr Drożdż (magazyn GÓRY / goryonline.com, Polska), Lukas Meindl (Lukas Meindl GmbH & Co KG, Niemcy), David Udberg (European Outdoor Group (EOG), Szwajcaria), Heiner Oberrauch (SALEWA Oberalp Group, Włochy), Stephan Glocker (4-Seasons, Niemcy), Michael Ruhland (Bergsteiger, Niemcy) oraz Jean Luc Clouard (Sportec, Francja). 

Joseph Wagner oznacza zaangażowanie w firmę i sprawy jej pracowników, którym był wierny przez całe życie. On nigdy nie był zainteresowany zarabianiem szybkich pieniędzy, skupiał się na ciągłym rozwoju produktów i spełnianiu obietnic jakie marka złożyła swoim klientom – mówi Heiner Oberrauch z SALEWA Oberalp Group.

To nagroda za dzieło jego życia. Josef Wagner jest uosobieniem dobrej niemieckiej pracy i wysokiej jakości. Człowiek o silnej osobowości, który zawsze pozostał wierny sobie – ocenia Rolf G. Schmid z Mammut Sports Group AG.

Dla mnie, Josef Wagner jest człowiekiem, który wiele lat pracował dla swojej firmy i któremu udało się wnieść w nią wiele dobrego. Był zawsze bardzo uczciwym konkurentem, z którym mam osobiście przyjazne relacje. Wiele innowacji, które wprowadził w świat sportów alpejskich zasługuje na najwyższy szacunek – dodaje Lukas Meindl z Lukas Meindl GmbH & Co KG.

Źródło: Messe Friedrichshafen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0