HomeRynek outdoor

POG kolejny raz na Przystanku Woodstock

Chociaż nie każdy był, to z pewnością każdy słyszał o Przystanku Woodstock, który co roku przyciąga do Kostrzyna nad Odrą kilkaset tysięcy osób. Polish Outdoor Group po raz drugi stworzy dla uczestników festiwalu „Miasteczko Himalajskie POG”. 

W tym roku organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia, już tradycyjnie w Kostrzynie nad Odrą. Kolejny raz Przystankowi towarzyszyć będzie stowarzyszenie Polish Outdoor Group, które w ramach „Miasteczka Himalajskiego POG” przygotowało wiele outdoorowych atrakcji. Ich celem jest promocja aktywności sportowej wśród uczestników festiwalu i zachęcenie do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2011 (fot. POG)Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2011 (fot. POG)

Piotr Pustelnik na Przystanku Woodstock (fot. POG)Piotr Pustelnik na Przystanku Woodstock (fot. POG)

Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2011 (fot. POG)Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2011 (fot. POG)

„Miasteczko Himalajskie POG” powstanie na terenie Akademii Sztuk Przepięknych, która co roku gości wybitnych artystów, sportowców, ekonomistów i polityków.

Wśród atrakcji przygotowanych przez Polish Outdoor Group znajdą się m.in.:

  • ściana Wall Be Safe i możliwość przeżycia wspinaczkowej przygody dla wszystkich odwiedzających 
  • nauka chodzenia na slackline
  • pokazy filmów i zdjęć z dalszych oraz bliższych podróży
  • outdoorowe szkolenia
  • kursy z pakowania i regulacji plecaka pod hasłem „Plecak Twoim Przyjacielem”
  • szkolenia z umiejętności przydatnych podczas plenerowego kempingu (np. efektywne gotowanie wody na palniku, wybór odpowiedniego miejsca na rozstawienie namiotu)
  • treningi Nordic Walking prowadzone przez trenerów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w wielu konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a na terenie „Miasteczka” rozdawane będą magazyny „Poznaj Świat” i „Góry”.

Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2011 - uczestnicy kursu Nordic Walking (fot. POG)Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2011 – uczestnicy kursu Nordic Walking (fot. POG)

To jednak nie wszystko. Wśród gości zaproszonych przez Polish Outdoor Group pojawią się uczestniczki wyprawy Spitsbergen Polish Female Expedition 2012 – Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska oraz Ewa Grewling. Celem wyprawy było zdobycie zimą najwyższego szczytu Spitsbergenu – Newtontoppen’u (1713 m n.p.m.).

Dziewczyny opowiedzą o swoich przygodach podczas wędrówki po lodowcach Spitsbergenu, pokażą przepiękne zdjęcia i odpowiedzą na pytania uczestników.

Swoją obecność potwierdził także wybitny wspinacz młodego pokolenia – Adam Pustelnik.

Według szacunków w ubiegłym roku „Miasteczko” odwiedziło ponad 15 tys. osób, z których większość aktywnie uczestniczyła w przygotowanych atrakcjach. Dzięki obecności Polish Outdoor Group na Przystanku Woodstock wśród publiczności festiwalu byli promowani wszyscy członkowie stowarzyszenia. Na festiwalu Woodstock 2011 pojawiło się około 700 tys. uczestników (dane policji z koncetru zespołu Prodigy). 

Przystanek Woodstock 2011 (fot. WOSP)Przystanek Woodstock 2011 (fot. WOSP)

Przystanek Woodstock 2011 (fot. WOSP)Przystanek Woodstock 2011 (fot. WOSP)


Zapraszamy do odwiedzenia „Miasteczka Himalajskiego POG” już od środy 1. sierpnia!

Więcej informacji o Przystanku Woodstock na stronie: www.wosp.org.pl/woodstock

Więcej informacji o stowarzyszeniu Polish Outdoor Group na stronie: www.pog.org.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0