HomeNowości z rynku

Kurtka Jack Wolfskin Flyweight Jacket nagrodzona OutDoor Industry Award 2012

Prezentując „najjaśniejsze gwiazdy” letniej kolekcji na lato 2013, firma Jack Wolfskin ponownie dowodzi swej innowacyjności w projektowaniu. Za ultralekką, wiatroszczelną kurtkę do uprawiania biegów przełajowych firma została odznaczona ważną nagrodą Outdoor Industry Award 2012.

Jack Wolfskin, Flyweight JacketJack Wolfskin, Flyweight Jacket

Kurtka Flyweight Jacket MEN/WOMEN (MEN: 125 g, rozmiar L / WOMEN: 115 g, rozmiar M) to najlżejsza kurtka softshellowa firmy Jack Wolfskin. Podwójna tkanina FLEX SHIELD SOFTSHELL AIRLITE, ważąca 58 g/m², jest o połowę lżejsza od kartki papieru, ma jednak wszystkie niezbędne cechy softshellu:

  • jest bardzo elastyczna,
  • wiatroodporna,
  • nie nasiąka wodą
  • charakteryzuje się wyjątkowo dobrą oddychalnością.

Delikatne pętelki, zapewniające odstęp od ciała na plecach, przyczyniają się do stworzenia przy skórze swoistego „mikroklimatu”, zapewniają minimum izolacji cieplnej i wyraźnie odróżniają ten materiał od typowych produktów typu „wind shell”.

Jack Wolfskin, Flyweight Jacket (fot. 4outdoor.pl)Jack Wolfskin, Flyweight Jacket (fot. 4outdoor.pl)

Wyposażenie tej softshellowej kurtki jest ograniczone do tego, co najważniejsze. Można więc spakować ją do jej kieszeni na piersi, po czym zmieści się w każdej kieszeni na biodrach. Superlekka, techniczna letnia kurtka softshellowa, szczególnie dobrze nadająca się do zastosowania podczas biegania.

Źródło: Jack Wolfskin 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0