HomeImprezy outdoor

Europejska premiera filmu narciarskiego „The Dream Factory” zagości w Krakowie

Już 22 września 2012 krakowskie kino „Kijów.Centrum” stanie się prawdziwym centrum freeskiingu. Tego dnia odbędzie się tam europejska premiera filmu narciarskiego „The Dream Factory” wyprodukowanego przez wytwórnię Teton Gravity Research.

Premierze towarzyszyć będzie wystawa sprzętu narciarskiego adresowanego do fanów freeskiingu, prezentacja nowej odsłony portalu internetowego Hivermag.pl oraz afterparty.

Seth Morrison (fot. Gabe Rogel/TGR)Seth Morrison (fot. Gabe Rogel/TGR)

Przedostatni weekend września w kinie „Kijów.Centrum” upłynie pod znakiem najdynamiczniej rozwijającej się formy narciarstwa – freeskiingu. W sobotni wieczór 22 września 2012 gwoździem programu będzie europejska premiera filmu narciarskiego „The Dream Factory” autorstwa wytwórni Teton Gravity Research, która odbędzie się zaledwie tydzień po pierwszym pokazie filmu w USA. Z racji posiadania olbrzymiego ekranu o wymiarach 18.7 x 8.6 m, kino „Kijów.Centrum” jest idealne do projekcji filmów w których dużą rolę gra warstwa wizualna.

Todd Ligare (fot. Mark Fisher/TGR)Todd Ligare (fot. Mark Fisher/TGR)

Tim Durtschi (fot. Mark Fisher/TGR)Tim Durtschi (fot. Mark Fisher/TGR)

Film opowiada historię Alaski jako miejsca, gdzie ludzie od lat przybywali by realizować swoje marzenia, a gdzie na początku lat 90-tych pojawili się także narciarze chcący jeździć w prawdziwie dzikim, górskim terenie. Najnowszy obraz TGR zabierze widzów w wielką podróż przez bezkresne połacie gór, śniegu i lodowców, które na swoją Mekkę wybrała najnowsza generacja narciarzy ekstremalnych.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=-imGzglPweo]

Będzie można przekonać się jak wyglądały pionierskie czasy heliskiingu na Alasce, kiedy to freerider’ów śmigłowcami wozili wojenni weterani z Wietnamu, a lot kosztował zaledwie 20 dolarów. Na ekranie zobaczymy jak daleko zostały dzisiaj przesunięte granice tego, co można zrobić na dwóch deskach – w filmie pojawi się współczesna absolutna światowa czołówka narciarzy freeride’owych i freestyle’owych.

„The Dream Factory” to z pewnością nasz najbardziej dopracowany film. Poza samą akcją sportową, nakręciliśmy ponad 50 wywiadów, w których prawdziwą historię narciarstwa i snowboardu na Alasce opowiadają ludzie, którzy ją tworzyli – mówi Todd Jones, współzałożyciel wytwórni TGR.

Drugą atrakcją tego dnia będzie wystawa specjalistycznego sprzętu narciarskiego służącego do uprawiania freeskiingu. Przed premierą przedstawiciele wiodących marek narciarskich zaprezentują w hallu kina kolekcje przygotowane na sezon 2012/13, a wszyscy zainteresowani będą mogli na miejscu obejrzeć, dotknąć i otrzymać wszelkie niezbędne informacje na temat interesującego ich ekwipunku.

Trzecie wydarzenie towarzyszące premierze to oficjalny start nowej odsłony portalu freeskiingowego i lifestyle’owego Hivermag.pl. Po raz pierwszy światło dzienne ujrzy nowy design graficzny portalu oraz ciekawe i niespotykane na innych tego typu portalach funkcje. Tuż przed premierą, osoba wylosowana z publiczności naciskając symboliczny guzik sprawi, że portal pojawi się w sieci.

Po wszystkich emocjach przyjdzie pora na obowiązkowe przy takich wydarzeniach afterparty, które odbędzie się w budynku kina. Podczas imprezy zaproszeni DJ’e muzycznie ugoszczą wszystkich przybyłych, a zabawa potrwa do samego rana.

Informacje:

  • 17:00 – otwarcie wydarzenia i wystawy
  • 19.00 – początek projekcji
  • 22:00 – początek afterparty

Bilety w cenie 12 PLN dostępne są w kasie kina „Kijów.Centrum” w Krakowie, można je także kupić przez Internet pod adresem https://ekobilet.pl/kino-kijow.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na hivermag.pl, facebook.com/hivermag, kijow.pl, facebook.com/kijow.centrum a także facebook.com/events/485537458126238/

Piotr Gnalicki

Hivermag.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0