HomeImprezy outdoor

Kilka praktycznych informacji dla osób wybierających się na The North Face Kalymnos Climbing Festival

Do festiwalu wspinaczkowego na greckiej wyspie Kalymnos pozostały niecałe dwa miesiące. Czas najwyższy pomyśleć o szczegółach wyprawy, by bez przykrych niespodzianek cieszyć się pobytem w tym wyjątkowym miejscu.

Grecka wyspa Kalymnos położona na Morzu Egejskim na wspinaczkową mapę świata trafiła w połowie lat 90 – tych. Najwyższej jakości wapień, przyjazny klimat małych wiosek, pyszne jedzenie i piękna pogoda sprawiają, że miejsce to pozostawia niezatarte wrażenie na każdym odwiedzającym je wspinaczu.

W dniach 28 – 30 września odbędzie się tam The North Face® Kalymnos Climbing Festival, wyjątkowa impreza dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez kilku dni spędzonych w skałach.

Swój udział w rozgrywanych w ramach festiwalu zawodach potwierdzili m.in.: Nicolas Favresse, Kilian Fischhuber, Michael Fuselier, Dani Andrada, Anna Stöhr, Melissa Le Neve, Barbara Zangeri, Daila Ojeda, Yuji Hirayama, Sam Elias czy Caroline Ciavaldini.

Gośćmi The North Face® Kalymnos Climbing Festival będą także Simone Moro, Denis Urubko, Hervé Barmasse, Iker i Eneko Pou, James Pearson, Hansjörg Auer, Jacopo Larcher i Philipe Ribiere.

Ci, którzy chcieliby dołączyć do tego grona i odkryć uroki wspinaczki na Kalymnos powinni już zacząć planować swoją podróż.

Na Kalymnos dostać się można bezpośrednio z Aten – samolotem (Olympic Air) lub promem (Blue Star Ferries). Polecana jest także podróż przez pobliską wyspę Kos, gdzie dolecieć można samolotem i dalej z portu Mastihari przepłynąć promem (ANEM Ferries, Kalymnos Dolphin i inne) do portu Pothia na Kalymnos.

Centrum festiwalowe zlokalizowane będzie w hotelu Elena Village w Armeos (Massouri). Na stronie www.thenorthfacejournal.com znaleźć można listę kilkudziesięciu hoteli, apartamentów i prywatnych kwater zlokalizowanych w pobliżu, z których można łatwo dotrzeć do sektorów wspinaczkowych takich jak Grande Grotta czy Panorama.

Warto przypomnieć, że trwa rejestracja do udziału w zawodach wspinaczkowych rozgrywanych w ramach Festiwalu. By zgłosić się do startu w Open Marathon lub Big Marathon należy wypełnić specjalny formularz na stronie www.thenorthfacejournal.com. Na tych, którzy zrobią to już teraz czeka paczka z upominkami od The North Face i partnerów imprezy.

The North Face® Kalymnos Climbing Festival zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń tego lata. Udział w nim to z pewnością doskonały pomysł na prawdziwe wspinaczkowe wakacje. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie:

www.thenorthfacejournal.com/category/kalymnos

 Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0