HomeImprezy outdoor

Wyprawa PZA na Lhotse w drodze do bazy – filmy

Udało się nam wylecieć z Kathmandu do Lukli i rozpocząć karawanę. Wbrew obawom lot kilkunastoletnim Twin Otterem przebiegł gładko – nie było żadnych turbulencji, a więc i żadnych okrzyków przerażenia.

Piloci gładko posadzili maszynę na zawieszonym nad przepaścią 400-metrowym pasem startowym – Lukla należy do 10 najbardziej niebezpiecznych lotnisk świata. Z Lukli ładunki transportowane są zarówno przez tragarzy, jak i przez zwierzęta: yaki i dzoo. Jest trochę zamieszania.

Karawana jest rozciągnięta – ładunki „direct base camp”, czyli wprost do bazy wymieszane są z naszymi osobistymi, w efekcie niektórzy z uczestników pozbawieni są rzeczy i śpiworów, w lodgach ratują się jakoś miejscowymi kocami. 

Na szlaku jest pusto, nie ma jeszcze tłumów trekkersów, a wśród tych co są przodują Chińczycy (nowość na nepalskim rynku turystycznym). W lodgach i hotelikach trwa wielkie sprzątanie, remonty i renowacje. W całym Namche Bazaar ma miejsce wielka przebudowa – na wejściu do tego niby miasteczka, niby wsi starzy bywalcy mogą się pogubić.

Zapraszamy do obejrzenia filmów:

Lhotse 2012 Polish Expedition PART I – Kathmandu

[video:http://www.youtube.com/watch?v=sLyWdwyOZOk&feature=player_embedded]

Lhotse 2012 Polish Expedition PART II – Namche Bazar

[video:http://www.youtube.com/watch?v=-mzt9NZ6KDg&feature=player_embedded]

Wyprawa odbywa się w ramach programu sportowego „Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015″, który patronatem honorowym objął Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Program ma wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, a sponsorem generalnym jest PKN Orlen S.A. 

pozdrawiamy serdecznie

Załoga PHZ

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0